Emlakjet

Isparta Uluborlu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Uluborlucancel
Ispartacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Uluborlu Satılık Konut Almak İsteyenlere Yol Gösterici Bilgiler

Uluborlu satılık konut ilanlarına bakmadan evvel ilçeyle ilgili bilgi sahibi olmanız gerekebilir. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda bölge hakkında bilinmesi gereken önemli noktaları bir araya getirdik. Uluborlu, Akdeniz Bölgesi'nde Isparta'nın bir ilçesidir. Isparta'ya 65, Antalya'ya ise 180 kilometre uzaklıktadır. Kuzeyinde Dinar, doğusunda Senirkent, güneyinde Atabey, Gönen ve batısında Keçiborlu ilçeleri yer alır. Yazları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve yağışlıdır. Yağışlar en çok ilkbahar ayları başında ve Sonbahar aylarında yağmakta olup, batı ve Güney kesiminden gelmektedir. Halkın gelir kaynaklarının başında sulu tarım gelir. Genellikle elma, kiraz, ayva, armut gibi meyveler yetiştirilir. Uluborlu İlçesinde kiraz üretimi meyvecilik alanında önemli yer tutmaktadır. 30-35 yıl önce üretimine başlanan Uluborlu kirazının önemli bir kısmı İngiltere, Almanya, Hollanda ve Belçika gibi Avrupa ülkelerine ihraç edilmektedir. 

Uluborlu Satılık Konut Bakanlara İlçenin Tarihçesi

Tarih boyunca antik, askeri ve ticari yolların kavşak noktasında bulunan Uluborlu bölgesi Prehistorik devirlerden itibaren yerleşim yeri ve insanlar için bir cazibe merkezi olmuştur. En eski tarihlere göre bazı kaynaklarda Frigya, bazı kaynaklarda ise Pisidia kenti olarak anlatılmaktadır. Uluborlu, 1361 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Uluborlu 1831’de yapılan ilk nüfus sayımı sırasında Hamid Sancağı’na bağlı olduğu bilinmektedir. Uluborlu, Türkiye için rekor teşkil edecek şekilde 220 yedek subayla I. Dünya Savaşı'na ve Kurtuluş Savaşı'na katılmıştır. 242 İstiklal madalyası ile Uluborlu, Türkiye’de en çok İstiklal Madalyasına sahip olan ilçedir. 1924 yılı öncesinde Uluborlu Hamit sancağına ve Konya’ya bağlı bir ilçedir. Bu tarihle Isparta’ya bağlı ilçe olmuştur. 1963'te ise belediye kurulmuştur.

Uluborlu Satılık Konut Fiyatları

Satılık daire arayışında bölgenin emlak piyasasıyla ilgili doğru bir araştırma yapmak önemlidir. Eğer buna zamanınız yoksa sizler için ilçe genelinin satılık ev fiyatlarını derledik. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 100 metrekareden oluşur. Uluborlu satılık konut fiyatları 174.200 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen satış fiyatı ise 1.742 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi ise 21 yıldır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmak için Uluborlu satılık daire ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz.

Uluborlu Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Ve Köyler

Uluborlu ilçesinde toplam 11 mahalle ve 4 köy bulunmaktadır. İlçenin mahalleleri; Zincirli Mahallesi, Güreşyeri Mahallesi, Topraklık Mahallesi, Hamideli Mahallesi, Taşköprü Mahallesi, Kabaağaç Mahallesi, Serenler Mahallesi, Kösehasan Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Namazgah Mahallesi ve Pazar Mahallesidir. Köy sayısı ise 4’dür. Uluborlu satılık konut bakabileceğiniz başlıca köyler;  

  • Küçükkabaca Köyü,
  • Dere Köyü,
  • İnhisar Köyü ve
  • İleydağı Köyü’dür.

Hem kriterlerinize en uygun olan evi bulmak için hem de Isparta Uluborlu satılık ev ilanlarına dilediğiniz anda ulaşmak için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.