Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Isparta Yenişarbademli Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Yenişarbademlicancel
Ispartacancel

Yenişarbademli Satılık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Yenişarbademli satılık konut arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Yenişarbademli, Isparta iline bağlı on üç ilçeden yalnızca biridir. Isparta ili ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan gelişmiş kentlerden biridir. Isparta, 2019 yılı ile kentin nüfusu 441.412 kişiye ulaşmış durumdadır. En kalabalık ilçeleri Merkez, Yalvaç ve Eğirdir’dir. Yenişarbademli ise kentin en sakin yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık %0.52’sine ev sahipliği yapmaktadır.  İlçe, 184 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Yüzölçümü bakımından şehrin en küçük ilçesidir. Semtin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 1050 metredir. İlçe Beyşehir gölünün batısında yer almaktadır. Toros Dağları’nın kuzey uzantısı olan Anamas Dağları ilçede bütünleşirler. Semtin doğusunda Beyşehir, batısında Aksu ve kuzeyinde Şarkikaraağaç ilçeleri ile komşu vaziyettedir. Semtte karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yenişarbademli satılık ev tercih edeceklerin bu gibi özelliklerini göz önünde bulunması yararlarına olabilir.

Yenişarbademli Satılık Konut Bakanlara İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgede yaşamaya başlamadan önce o ilçenin veya ilin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan etkileşiminizi güçlendirir. Bu sebeple Yenişarbademli satılık daire almayı düşünenler, ilçenin tarihi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalıdır. Coğrafi şartların uygun olması nedeniyle, semt çok uzun yıllar birçok medeniyete ve kavme ev sahipliği yapmıştır. Birçok uygarlığın yaşadığı semtte bilinen ilk yerleşim milattan önce 4000’li yıllarda Hititler tarafından yapılmıştır. Hititlerden sonra bölgede Frigyalıların, İyonların, Lidyalıların, Perslerin, Romalıların ve Bizanslıların ilçede egemen olduğu bilinmektedir. 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile Türkler bölgeye gelmiştir. İlçe, 1142 yılında Selçuklu topraklarına dahil olmuştur. Karamanoğulları Beyliği’nin Osmanlı İmparatorluğu’na katılması ile ilçe de Osmanlılar’a bağlanmıştır. Önceleri Konya’ya bağlı olan şehir 1990 yılında çıkan bir kanun ile ilçeye dönüştürülmüş ve Isparta’ya bağlanmıştır. 

Yenişarbademli Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfusu 

Yenişarbademli ilçesinin nüfusu 2019 yılının şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 2300 kişiye ulaşmış durumdadır. Bu kişilerin %50.65i erkek, geriye kalan %49.35’i ise kadındır. Tüm bunlara ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %0.52’sine ev sahipliği yapmaktadır. Semtin nüfusu oldukça hareketlidir. 2016-2017 yılları arasında düşen nüfus, bugün artma eğilimindedir. Pozitif yönlü olan nüfus grafik eğrisinde popülasyonun artış hızı %10 olarak görülmektedir. Bu rakam, kent ortalamasının çok üzerindedir. Semt, mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Bucak ve mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Isparta Yenişarbademli kiralık ev düşünenler için mahalleleri gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Size en uygun olan yerleşim biriminde arayışlarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Gündoğdu Mahallesi ( 813 kişilik nüfusu ile şehrin en gelişmiş ve en kalabalık ilçesidir. ) 
  • Yenicami Mahallesi 
  • Yenice Mahallesi
  • Pınarbaşı Mahallesi 

Eğer Yenişarbademli satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Yenişarbademli satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.