Emlakjet

Isparta Satılık Ev

araması için 286 ilan bulundu
search
Ispartacancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Isparta Satılık Konut Alacaklar İçin İl Rehberi

Isparta satılık konut alacaklar için sizlere rehber olacak bilgileri derleyerek doğru karar almanızı sağlayacak bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Akdeniz Bölgesi sınırlarında yer alan, son verilere göre 441 bin 412 kişinin yaşadığı İl’in yüksekliği 1030 metredir. Isparta adını gül yetiştiriciliği ile duyurmuştur ve ülke ekonomisine sağladığı katkının büyük kısmı gül üretiminden gelir. Şehrin komşuları arasında; Burdur, Eğirdir, Gönen ve Atabey bulunur.

 

Göller Bölgesi’nde yer alan Isparta’nın verimli tarım arazileri mevcuttur. Akdeniz Bölgesi’nin iklim özelliklerini taşıyan Isparta aynı zamanda iç kesimde yer aldığı için karasal iklimin de etkisindedir. Kışların soğuk geçtiği şehirde yazlar kurak ve sıcak geçer. Toros Dağlarıyla Akdeniz Bölgesi’nin iç kesimlerinde kalan Isparta bu yüzden daha çok İç Anadolu’ya yakındır. Tarım ve hayvancılıktan oluşan geçim kaynağı yüksek iken, verimli geniş arazilere sahip olması da Isparta satılık müstakil ev talebini artıran bir seçenek olmuştur.

 

Isparta Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Isparta’nın ekonomik yapısı bölgedeki nüfus yoğunluğu artıran, şehre yapılan yatırımları artıran bir durumdur. Şehirde devlet üniversitesi her yıl binlerce öğrencinin buraya gelmesine vesile oluyor. Bu da şehir için önemli bir dinamik olurken kiralık daire, yurt, apart gibi arayışlar da belli dönemlerde artış gösteriyor. Isparta satılık apart fiyatları da bu noktada dikkatinizi çekebilir.Organize sanayi alanlarının yer aldığı şehirde;

 

  • Isparta Deri Organize Sanayi Bölgesi, Süleyman Demirel Organize Sanayi Bölgesi, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi bulunuyor.
  • Türkiye’nin en büyük çimento fabrikası Isparta’dadır.
  • Gül üretimi Isparta topraklarının yüzde 65’ini kısmını kaplıyor.
  • Şehirde Isparta Havalimanı bölgeye hizmet verir.
  • Süleyman Demirel Üniversitesi şehirde bulunur.
  • Bağlantı aksları üzerinde yer alan Isparta Karayolları önemli bir geçiş alanıdır.

 

Isparta Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Isparta’da daire sahibi olmak isteyenler için ilçeler hakkında bilgi sahibi olmak da önemlidir. Çünkü nüfus, iş imkanları ilçelere doğru kaymakla birlikte yerleşim de bu noktalarda artmaktadır. 13 ilçesi bulunan Isparta ilçeleri arasında; Yalvaç, Atabey, Merkez, Eğirdir, Gelendost, Şarkikaraağaç, Sütçüler, Gönen, Yenişarbademli, Keçiborlu, Aksu, Senirkent ve Uluborlu yer alıyor. Merkezde 258 bin 375 kişi yaşarken bunu Yalvaç, Eğirdir, Şarkikaraağaç ve Gelendost takip eder. En çok merkezde tercih edilen daireler arasında sahibinden satılık daire Isparta Çünür seçenekleri emlakjet.com’da sizleri bekliyor.

 

Isparta Satılık Konut Alacaklar İçin Fiyat Rehberi

Isparta’da daire sahibi olmak isteyenler için mahallelerin de önemi büyük. Mahalle analizi yapmak hem değerli bir yatırım yapmanızı hem de lokasyon açısından doğru bir tercih yapmanızı sağlayacaktır. Lokasyon seçimi tamamen ulaşım, eğitim sağlık, iş gibi pek çok faktörü kapsayan bir seçenek oluyor. Isparta mahallelerinden en çok tercih edilenler arasında; Davraz, Karaağaç ve Yedişehitler Mahallesi gibi mahalleler yer alıyor. Sahibinden satılık daire Isparta Davraz Mahallesi emlakjet.com’da sizleri bekleyen bir başka seçenek olacak. Son olarak sizler için Isparta satılık konut fiyatlarına da göz atmak istiyoruz. Çünkü şüphesiz bütçeye uygun bir yatırım herkesin istediği bir durum oluyor. Gayrimenkul uzmanları satış piyasası konusunda sizi doğru bilgilendirecektir. Fiyat listesine göz attığımızda;

 

  • Ortalama 135 m2 bir alanda,
  • Ortalama birim fiyat 2.004 TL,
  • Ortalama konut fiyatı 270.540 TL
  • Ortalama geri dönüş 24 yıl olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bu fiyatlar yıllara, talebe, daire tipine göre değişiklik gösterirken her daire tipine uygun markalı konut projeleri inşa ediliyor. Düzenli şehir yapılaşması konusunda hızla ilerleyen Isparta satılık konut için siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Isparta Karaağaç Mahallesi ilanları emlakjet.com’da sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.