Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Bahçelievler Satılık Ev

araması için 1,695 ilan bulundu
search
Bahçelievlercancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bahçelievler Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Bahçelievler satılık konut arayışınızı nihayete erdirmeden önce, ilçeyi daha yakından tanımak istemez misiniz? Bahçelievler’in coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Bahçelievler ilçesi, 16.7 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunmaktadır. İlçe güneyinde Bakırköy, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Güngören gibi yerleşim merkezleri ile komşudur. 11 mahalleden oluşan Bahçelievler ilçesi, 1992 yılında çıkan bir kanun ile Bakırköy’den ayrılarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, ilçe belediyesi faaliyet göstermektedir. Herhangi bir köy yerleşiminin bulunmadığı Bahçelievler ilçesi, tarihi yarımadaya ve Atatürk Havaalanına oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu durum, ilçedeki ticari faaliyetlerin hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağlamıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi 

Bahçelievler satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin çok eskiye dayanan geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçedeki ilk yerleşimin milattan önceki çağlarda yapıldığını kanıtlamıştır. Fakat bölgenin en iyi bilinen hükümdarları Bizanslılar’dır. Bilhassa Doğu Roma İmparatorluğu döneminde tarım ve bağcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı ilçenin eski adı Hepdemon idi. Başkent İstanbul’a ve Marmara Denizi’ne yakınlığı sebebiyle hem askeri hem de ticari açıdan çok rağbet gören ilçe, 1453 yılında İstanbul’un fethi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Padişaha ve ailesine ait arazilerin yer aldığı ilçe, Cumhuriyet Dönemi’nde gerçekleştirilen imar projeleri ile hızlı bir şekilde gelişmiştir. 25 Ağustos 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bahçelievler’de, sosyo-ekonomik gelişim hızlanmıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede yaşayanların sayısı 594.053 kişiye ulaşmıştır. Bu hali ile ilçe, İstanbul’un en kalabalık on ilçesinden biridir. Bölgede yaşayanların %49.81’i kadın, geriye kalan %50.19’u erkektir.  On bir mahalleden oluşan ilçede, nüfus dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Bahçeli satılık ev tercihinde bulunacaklar aşağıdaki on mahalleden birini seçebilirler:

 

 • Zafer Mahallesi
 • Kocasinan Merkez Mahallesi
 • Soğanlı Mahallesi 
 • Siyavuşpaşa Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet mahallesi
 • Yenibosna Merkez Mahallesi
 • Çobançeşme Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi 

 

Bahçelievler Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 212.145 adet konut bulunmaktadır. Her konutta yaklaşık 3.64 kişi yaşamaktadır. Bahçelievler’de satılık daireler ortalama 105 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 3.083 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile ortalama ev bedeli 323.715 Türk Lirası ve civarındadır. Ancak bu ev bedeli, ortalama bir rakamdır ve konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Bahçelievler satılık sıfır daire bakan bir kişinin, bu ortalama rakamın üstüne çıkması oldukça muhtemeldir. Lokasyon üzerinden düşünecek olursak da, Bahçelievler Soğanlı satılık daire ev bedeli 341.763 liraya kadar çıkmaktadır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir. 

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 195.230  Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 278.370  Türk Lirası
 • 3+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 399.500 Türk Lirası 

 

Eğer Bahçelievler satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılara danışabilir veya sahibinden satılık daire Bahçelievler Şirinevler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol...

11 Ağustos 2022

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıkların...

9 Ağustos 2022

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

Bakan Kurumdan Yeni Açıklama 81 İlde ...

1 Ağustos 2022

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

“Yazlık Konutlar Sürekli Konuta Dönüş...

25 Temmuz 2022

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

TOKİ 24 İlde Düşük Taksitli Evler İçi...

18 Temmuz 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.