/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçelievlercancel

İstanbul Bahçelievler Satılık Ev

araması için 3,628 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bahçelievler Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

Bahçelievler satılık konut arayışınızı nihayete erdirmeden önce, ilçeyi daha yakından tanımak istemez misiniz? Bahçelievler’in coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar çok çeşitli konuya yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Bahçelievler ilçesi, 16.7 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunmaktadır. İlçe güneyinde Bakırköy, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Güngören gibi yerleşim merkezleri ile komşudur. 11 mahalleden oluşan Bahçelievler ilçesi, 1992 yılında çıkan bir kanun ile Bakırköy’den ayrılarak kurulmuştur. Bu tarihten itibaren, ilçe belediyesi faaliyet göstermektedir. Herhangi bir köy yerleşiminin bulunmadığı Bahçelievler ilçesi, tarihi yarımadaya ve Atatürk Havaalanına oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Bu durum, ilçedeki ticari faaliyetlerin hızlı bir şekilde gelişmesine katkı sağlamıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Kısa Tarihi 

Bahçelievler satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin çok eskiye dayanan geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar, ilçedeki ilk yerleşimin milattan önceki çağlarda yapıldığını kanıtlamıştır. Fakat bölgenin en iyi bilinen hükümdarları Bizanslılar’dır. Bilhassa Doğu Roma İmparatorluğu döneminde tarım ve bağcılık faaliyetlerinin yoğunlaştığı ilçenin eski adı Hepdemon idi. Başkent İstanbul’a ve Marmara Denizi’ne yakınlığı sebebiyle hem askeri hem de ticari açıdan çok rağbet gören ilçe, 1453 yılında İstanbul’un fethi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Padişaha ve ailesine ait arazilerin yer aldığı ilçe, Cumhuriyet Dönemi’nde gerçekleştirilen imar projeleri ile hızlı bir şekilde gelişmiştir. 25 Ağustos 1992 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe olan Bahçelievler’de, sosyo-ekonomik gelişim hızlanmıştır. 

 

Bahçelievler Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçede yaşayanların sayısı 594.053 kişiye ulaşmıştır. Bu hali ile ilçe, İstanbul’un en kalabalık on ilçesinden biridir. Bölgede yaşayanların %49.81’i kadın, geriye kalan %50.19’u erkektir.  On bir mahalleden oluşan ilçede, nüfus dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Bahçeli satılık ev tercihinde bulunacaklar aşağıdaki on mahalleden birini seçebilirler:

 

 • Zafer Mahallesi
 • Kocasinan Merkez Mahallesi
 • Soğanlı Mahallesi 
 • Siyavuşpaşa Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Şirinevler Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Cumhuriyet mahallesi
 • Yenibosna Merkez Mahallesi
 • Çobançeşme Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi 

 

Bahçelievler Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 212.145 adet konut bulunmaktadır. Her konutta yaklaşık 3.64 kişi yaşamaktadır. Bahçelievler’de satılık daireler ortalama 105 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim fiyat ise 3.083 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Dolayısı ile ortalama ev bedeli 323.715 Türk Lirası ve civarındadır. Ancak bu ev bedeli, ortalama bir rakamdır ve konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Bahçelievler satılık sıfır daire bakan bir kişinin, bu ortalama rakamın üstüne çıkması oldukça muhtemeldir. Lokasyon üzerinden düşünecek olursak da, Bahçelievler Soğanlı satılık daire ev bedeli 341.763 liraya kadar çıkmaktadır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir. 

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 195.230  Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 278.370  Türk Lirası
 • 3+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 399.500 Türk Lirası 

 

Eğer Bahçelievler satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılara danışabilir veya sahibinden satılık daire Bahçelievler Şirinevler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Bahçelievler Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.