Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Bakırköy Satılık Ev

araması için 738 ilan bulundu
search
Bakırköycancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bakırköy Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Bakırköy satılık konut tercihinde bulunmadan önce, ilçeyi daha yakından tanımak ister misiniz? Bu yazıyı okuduktan sonra, Bakırköy’ün coğrafi özelliklerinden emlak piyasasına kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Bakırköy ilçesi, Çatalca Yarımadası üzerinde yaklaşık 32 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin kuzeydoğusunda Marmara Denizi bulunmaktadır. Aynı zamanda Bakırköy, batısında Küçükçekmece, kuzeyinde Bahçelievler, kuzeydoğusunda Güngören ve doğusunda Zeytinburnu ilçeleri ile komuşudur. 1926 yılında kurulan Bahçelievler ilçesi,  1992 yılında Avcılar ve Bahçelievler’in kendisinden ayrılması ile bugünkü görünümüne kavuşmuştur. İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Bakırköy, Bizans kaynaklarında Uzak Köy ya da Uzun Köy olarak da geçmektedir. Osmanlı kaynaklarında Makriköy ismini alan ilçe, 1925 yılında bugünkü ismini almıştır.

 

Bakırköy Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019’da yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçe nüfusu 222.668 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %53.44’ü kadınken, geriye kalan %46.56’sı erkektir. Bu bilgiden hareketle, ilçede nüfusun cinsiyete göre dengeli bir şekilde dağıldığını söyleyebiliriz. Bakırköy ilçesi toplam 15 mahalleden oluşmaktadır. Köy veya bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Bakırköy satılık daire arayanlar ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 

 • Kartaltepe Mahallesi
 • Şenlikköy Mahallesi
 • Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mahallesi
 • Osmaniye Mahallesi
 • Yeşilköy Mahallesi
 • Zuhuratbaba Mahallesi
 • Ataköu 2-5-6. Kısım Mahallesi
 • Sakızağacı Mahallesi 
 • Yeşilyurt Mahallesi 
 • Ataköy 3-4-5-11. Kısım Mahallesi 

 

İlçenin en gelişmiş mahallesi olması sebebiyle Bakırköy satılık daire Kartaltepe tercihinde bulunanlar bir hayli fazladır. Ancak yukarıdaki mahalle listesinde yer almamasına rağmen, her geçen gün gelişen ulaşım ağı nedeniyle  Cevizlik Mahallesi de yükselmekte ve sahibinden satılık daire Bakırköy Cevizlik düşünenlerin sayısı hızlıca artmaktadır.

 

Bakırköy Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı 

Bakırköy satılık ev tercihinde bulunacakların, ilçenin ekonomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. İstanbul, 39 farklı ilçeden oluşmaktadır ve bugün Bakırköy, kentin en önemli semtlerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. İlçedeki en temel ekonomik faaliyet ticarettir. Sanayi tesislerinin oldukça geliştiği bölgede, ilk imalathane 19. Yüzyılın sonlarına doğru açılmıştır. Geçmişten gelen sanayi çalışmaları, Cumhuriyet Dönemi’nin kalkınma politikaları ile beslendiğinde refah düzeyi yüksek ve istihdam potansiyeli oldukça fazla olan yeni bir ilçe meydana  gelmiştir.  İlçede çok sayıda kafe, restaurant ve banka hizmet vermektedir. Sosyal hayatın epey canlı olduğu Bakırköy’de 11 alışveriş merkezi bulunmaktadır. 1991 yılından beri hizmet veren Bakırköy Yeraltı Çarşısı ise ilçenin bir başka ekonomi merkezidir. 

 

Bakırköy Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Bakırköy satılık konut tercihinizi bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçedeki emlakçılardan herhangi biri ile görüşebilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlarımıza göz atabilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu Verileri’ne göre, ilçede toplam 99.140 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 3.02 olarak hesaplanmıştır. Bakırköy’de satılık evler ortalama 130 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. İlçedeki evlerin metrekare başına düşen ev bedeli ise 8.689’dur. Bakırköy satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 1.129.570 Türk Lirası ödemeyi gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bahsi geçen rakam ortalamadır ve konut tipi ile lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Bakırköy Çamlık satılık daireler çok daha düşük ev bedellerine sahiptir. Konut tipine göre, ev fiyatları aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 64 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 546.112  Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 634.500  Türk Lirası
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.177.740 Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.