/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Fatihcancel

İstanbul Fatih Satılık Ev

araması için 1,182 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Fatih Satılık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi 

Fatih satılık konut arayanlar için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Gelin, İstanbul’un bu güzide semtinin birlikte daha yakından tanıyalım.  Kentin Avrupa Yakası’nda bulunan Fatih ilçesi, tarihi yarımada da denilen bir bölgede yer almaktadır. Şehrin merkezi konumundaki Fatih ilçesi, güneybatısında Zeytinburnu, kuzeybatısında Eyüpsultan ile komşudur. Ayrıca ilçe kuzeyden Haliç, doğudan İstanbul Boğazı ve güneyden de Marmara Denizi ile çevrili vaziyettedir. Fatih’in yüzölçümü 15.62 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. 2008 yılında Eminönü, Fatih ilçesine dahil edilince, bölge tarihi yarımadanın merkezi konumuna gelmiştir.  Köy veya bucak yerleşiminin olmadığı ilçenin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 60 metredir. Tarım veya hayvancılığın yapılmadığı ilçe, İstanbul’un ünlü 7 tepe üzerine kurulmuş vaziyettedir. 

 

Fatih Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Fatih satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçedeki eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Fatih, birçok önemli eğitim kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda ilköğretim, ortaöğretim ve lisenin bulunduğu ilçede İstanbul Lisesi, Pertevniyal Anadolu Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Vefa Lisesi gibi önemli eğitim kurumları bulunmaktadır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi’nin merkez kampüsü ile, Kadir Has, İstanbul Ticaret, Biruni Üniversitelerinin kampüsleri de burada yer almaktadır. Fatih’te birçok sağlık kurumu vardır.  Çapa Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Haseki Hastanesi gibi önemli sağlık kuruluşları hizmet vermektedir. Son olarak, ilçede ulaşım faaliyetleri oldukça gelişmiştir. Hem kara, hem deniz ulaşımının olduğu ilçe raylı sistemler ile donatılmıştır. Fatih satılık daire tercihinde bulunacak kişi, ilçenin güçlü alt yapısından ve çok çeşitli kamu hizmetlerinden faydalanma imkanı bulacaktır.

 

Fatih Satılık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

Eğer Fatih Kıztaşı satılık daire arayışında iseniz, onuncu mahalle olarak yukarıdaki listede kendine yer bulan İskenderpaşa Mahallesi’nde araştırmalarınızı yoğunlaştırmanız gerekmektedir. 01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 436.539’a ulaşmıştır. Popülasyonun %49.35’i kadın, geriye kalan %50.65’i ise erkektir. Nüfus artış hızının %0.61 olduğu ilçede mahalle kültürü korunmaktadır. Asırlar boyunca İstanbul’un merkezi olan ilçe, 57 mahalleden oluşmaktadır. Fatih satılık ev düşünenler, ilçenin en kalabalık ve en gelişmiş on mahallesinden birini ikamet etmek için seçebilirler:

 

 • Akşemsettin Mahallesi
 • Seyyid Ömer Mahallesi
 • Hırka-i Şerif Mahallesi
 • Şehremini Mahallesi
 • Koca Mustafapaşa Mahallesi
 • Molla Gürani Mahallesi
 • Mevlanakapı Mahallesi
 • Derviş Ali Mahallesi
 • Yavuz Sultan Selim Mahallesi 
 • İskenderpaşa Mahallesi 

 

Fatih Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Fatih satılık konut kararınızdan eminseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya EmlakJet Fatih satılık daireler ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre Fatih’te kiralık evler yaklaşık 90 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Ortalama birim fiyat ise 3.971 Türk Lirası’dır. Kısacası, Fatih satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin  yaklaşık 357.390 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak bu ev bedeli, ortalama bir rakamdır ve tercih edilen lokasyon ile konut tipinden etkilenmektedir. Örneğin sahibinden satılık daire Fatih Kocamustafa Paşa düşünen bir kişinin 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir ev için 326.400 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir :

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 215.995 Türk Lirası 
 • 2+1, 85 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 312.035  Türk Lirası
 • 3+1, 120  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 529.320 Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Fatih Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.