/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kartalcancel

İstanbul Kartal Satılık Ev

araması için 1,541 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kartal Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi 

Kartal satılık konut düşünenlere, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Bölgenin demografisinden emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz  yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Kartal ilçesinin, Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. İlçenin batısında Maltepe, kuzeyinde Sancaktepe, kuzeydoğusunda Sultanbeyli ve doğusunda Pendik ilçeleri yer almaktadır. Kentin en yüksek noktası olarak bilinen Aydos Dağı, Kartal ilçesinin sınırları içerisinde kalmaktadır. İlçe, 278 kilometrekarelik oldukça geniş bir alan üzerine kurulmuştur. Kartal’ın denizden yüksekliği ise sadece 10 metredir. İlçe isminin etimolojik kökeni, Aydos Dağı’ndan gelmektedir. Bizans kaynaklarında “Aetos” olarak geçen ilçenin, Türkçe karşılığı kartaldır. Bölgenin can suyu ise Paşaköy, Kavaklıdere ve Fındıklı Dereleri’nden gelmektedir. 

 

Kartal Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Herhangi bir yerleşim bölgesinde ev satın almadan önce, o yerdeki eğitim, sağlık ve ulaşım hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır. Kartal ilçesi, bu üç bakımdan da oldukça gelişmiş bir vaziyettedir ve Kartal satılık ev tercihinde bulunacaklar bu imkanlardan yararlanma fırsatı elde edecektir. Kartal’da sağlık hizmeti oldukça gelişmiştir, ilçede 4 adet devlet hastanesi, üç adet özel hastane, 5 adet de poliklinik bulunmaktadır. Bölgede çok sayıda, ilköğretim, ortaöğretim ve lise seviyesinde eğitim kurumu hizmet vermektedir. Marmara Üniversitesi’nin Sağlık Bilimleri kampüsü ile Maltepe Üniversitesi’nin bir adet yüksekokulu buradadır. İlçeye çok çeşitli yollardan ulaşmak mümkündür. Hem deniz hem kara ulaşımının olduğu Kartal’da raylı sistemler de gelişmiştir. Kadıköy- Kaynarca metrosunun duraklarından biri de Kartal’dır. 

 

Kartal Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede 461.155 kişi yaşamını sürdürmektedir. Var olan popülasyonun %50.55’i kadın, geriye kalan %49.45’i erkektir.İlçe 20 mahalleden oluşmaktadır. Kartal satılık konut seçecekler, ilçenin en kalabalık on mahallesinden birini tercih ederek, araştırmalarını o bölgede yoğunlaştırabilirler:

 

 • Hürriyet Mahallesi
 • Uğur Mumcu Mahallesi
 • Karlıktepe Mahallesi
 • Atalar Mahallesi
 • Orhantepe Mahallesi
 • Petrol İş Mahallesi
 • Esentepe Mahallesi
 • Soğanlık Yeni Mahallesi
 • Gümüşpınar Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi 

 

En kalabalık yerleşim noktalarından biri olmamasına rağmen, Çavuşoğlu Mahallesi’ni tercih edenlerin sayısı son zamanlarda bir hayli artmıştır. Bu nedenle, Kartal Çavuşoğlu satılık daire arayışı içerisinde olanlar, canlı ve rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşılaşacaklardır.

 

Kartal Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Kartal’da satılık evler ortalama 110 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3.467 Türk Lirası’dır. Daha spesifik bir şekilde belirtmek gerekirse, Kartal satılık konut arayışında olan bir kişinin yaklaşık 381.370 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak bunun ortalama bir rakam olduğunu unutmamalısınız. Tercih edeceğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyon, ev bedeli üzerinde belirleyici olacaktır. Örneğin Kartal satılık daire Karlıktepe lokasyonunu seçecek birinin yaklaşık 386.980 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Dolayısı ile bütçenizi, tercihleriniz doğrultusunda ayarlamanız gerekmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri ise aşağıdaki gibidir. 

 

 • 1+1, 66 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 293.502Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 317.430 Türk Lirası
 • 3+1, 132  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 399.750  Türk Lirası

 

Eğer Kartal satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla iletişime geçebilir veya sahibinden satılık daire Kartal Soğanlık gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Kartal Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.