Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Küçükçekmececancel
İstanbulcancel

İstanbul Küçükçekmece Satılık Ev

araması için 1,637 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İstanbul Küçükçekmece Satılık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

İstanbul Küçükçekmece satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri bu yazıda topladık.  Bu yazıyı okuduktan sonra, saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulmuş olacaksınız. İstanbul’un batısında yer alan ilçe, kendi ismini taşıyan bir gölün etrafında kurulmuştur. Batısında Avcılar ile Küçükçekmece Gölü, kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, güneyinde ise Bakırköy ilçeleri ve Marmara Denizi yer almaktadır. Daha önceleri Başakşehir ve Avcılar ilçelerini de kapsayan Küçükçekmece, bugünkü sınırlarına 1992 yılında kavuşmuştur. İstanbul’un otuz dokuz ilçesinden biri olan Küçükçekmece, yaşam kalitesi endeksinde on ikinci sırada yer almaktadır. Semt ismi hakkında fikir birliğine varılmış bir rivayet veya sav yoktur.

 

İstanbul Küçükçekmece Satılık Konut Düşünenler için İlçenin Ekonomisi

Modern kentleşmenin baskın olduğu Küçükçekmece, İstanbul’un en hızlı gelişen semtlerinden biridir.  Türkiye’deki ilk toplu konutlar bu ilçede yapılmıştır. Bu sebeple Küçükçekmece satılık daire tercihinde bulunacak kişiler, arzı bir hayli yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıyadır. Bölgede son zamanlarda, büyük sanayi tesisleri açılmaya başlanmıştır. Bu durumun en temel nedeni ilçenin, diğer semtlere olan ulaşım olanaklarının gelişmesidir. Küçükçekmece’de yer alan Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte, sayıları 200’ü aşmış olan fabrika ve 10.000 civarında da küçük sanayi işletmesi vardır. Tüm bu istihdam olanakları göz önünde bulundurulduğunda, ilçe özellikle mavi yaka işçiler için bir hayli cazip görünmektedir. Kısacası Küçükçekmece satılık ev tercihinde bulunmuş olanların, geniş istihdam olanaklarından istifade ettiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

İstanbul Küçükçekmece Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçenin nüfusu 770.317’dir. Nüfus cinsiyetlere göre eşit dağılmış durumdadır. TEM Otoyolu ve E-5’e yakınlığı sebebiyle birçok kişinin tercihi olan ilçenin Sefaköy, Yeşilova ve Cennet Mahalleleri’nden metrobüs hattı geçmektedir. Ayrıca Marmaray’ın ilk durağı olacak olan Halkalı’da bu bölgede yer almaktadır. Bu sebeple Küçükçekmece satılık daire Cennet mahallesi arayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Fakat siz aşağıda yer alan mahallelerden birini de düşünebilirsiniz:

 

  • Atakent Mahallesi
  • Halkalı Merkez Mahallesi
  • İnönü Mahallesi
  • Kanarya Mahallesi
  • Mehmet Akif Mahallesi
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • İstasyon Mahallesi
  • TevfikBey Mahallesi
  • Söğütlü Çeşme Mahallesi

 

İstanbul Küçükçekmece Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporundan alınan bilgilere göre ilçede 299.579 adet konut bulunmaktadır ve hane başına düşen kişi sayısı 3.61 olarak hesaplanmıştır. Küçükçekmece de satılık evler genellikle 100 metrekare kullanım alanına sahip olup, yaklaşık 321.200 Türk Lirası’nda satışa çıkarılmaktadır. Bir başka deyişle, Küçükçekmece satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin metrekare başına yaklaşık 3.212 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak bu ortalama rakam, evin yer aldığı lokasyona ve konut tipine oldukça bağlıdır.  Örneğin Küçükçekmece Tepeüstü satılık daireler ortalama 333.080 Türk Lirası’ndan alıcı bulmaktadır. Eğer 100 metrekareden çok daha büyük bir daire satın almayı planlıyorsanız, bütçenizi biraz arttırmanız da yarar olacaktır. Zira Küçükçekmece’de 3+1, 130 metrekare kullanım alanına sahip bir daire yaklaşık 449.020 Türk Lirası’na satılmaktadır. İstanbul Küçükçekmece Satılık Konut arayışınızı mutlu son ile bitirmek ve hayallerinizdeki eve en nihayetinde kavuşmak isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında bulunan çok çeşitli ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.