Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pendikcancel
İstanbulcancel

İstanbul Pendik Satılık Ev

araması için 967 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Pendik Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin Yol Gösterici Bilgiler

Pendik satılık konut almayı düşünenler için Emlakjet sizlere ilçe rehberi hazırladı. Bölgenin genel bilgileri, tarihi ve bölgedeki konut piyasası ile birlikte ilçenin ulaşım koşulları, eğitim ve sağlık koşulları gibi birçok önemli bilgiye yer verdiğimiz rehberimizle birlikte ilçe hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

 

İstanbul’un Anadolu yakasında doğu kapısı sayılabilen ilçesinden biri olan Pendik İlçesi, 278 kilometrekarelik yüzölçümüyle ve 2017 rakamlarına göre 698.260 kişilik nüfusu ve 36 adet mahallesi ile İstanbul’un en kalabalık beşinci ilçesi konumundadır.  Pendik’in çevresindeki ilçeler ise şu şekildedir; Doğuda Tuzla ilçesi, Batıda Kartal ilçesi, Kuzeyde Sultabeyli ilçesi ve Güneyde de Marmara Denizi ile çevrilidir. Pendik ilçesi Marmara Denizinde 9 kilometrelik sahil şeridine sahiptir.

 

Pendik Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçenin Tarihi

1924 Yunanistan nüfus mübadelesinin ardından Yanya ve Drama’dan gelen Müslümanlar Pendik’e yerleştirildi. Pendik’ten giden Rumlar da Selanik bölgesi yakınlarında Pendik adını verdikleri bölgeye yerleşti. Yanyalar, Dramalar ve Erzincanlıların katılımıyla Pendik yeni görüntüsüne kavuşmuş oldu. 1950’lerde Yugoslav göçmenlerinin ardından 1970’e doğru İstasyon mahallesi üstündeki mahallelere yazlık yerleşim merkezi olarak gelişmeye başladı. Daha sonra 1982’de Pendik Tersanesinin kuruluşu ile birlikte 80’li yıllarda en fazla göç alınan dönem olarak kayıtlara geçmiştir. Tersane ile birlikte açılmaya başlanan sanayi kuruluşlarıyla büyük bir gelişme gösteren Pendik ilçesi artık yazlık yerleşim yerinden sıyrılmış. Konut görünümü daha çok bahçeli müstakil evlerden apartman yerleşimlerine geçiş sağlanmıştır. Günümüzde şehirleşmiş bir görünümü bulunan Pendik satılık daire seçeneklerine ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Pendik Satılık Konut Almayı Düşünenler için İlçe Ulaşımı

İstanbul’un şehir merkezine 54 kilometre uzaklıkta olan Pendik satılık konut almayı düşünenler için ulaşım seçenekleri çok çeşitli olan bir ilçedir. İstanbul içi ve İstanbul’dan Anadoluya doğru diğer illere olan karayolları başta olmak üzere demiryolu, deniz yolu ve hava yoluyla birlikte Pendik ilçesinden dünyanın pek çok yerine gitmek mümkün olmaktadır. Bu ulaşım seçenekleri şunlardır;

 

 • Ana arter olarak E-80, E-5 ve Sahil yolları ile bu yolları birbirine bağlayan karayolları ile ulaşım sağlanmaktadır.
 • 1870 yılından itibaren kullanıma açık olan Pendik Gar Müdürlüğü ile günümüzde Gebze – Halkalı Marmaray metro hattı ve Pendik – Ankara – Konya Hızlı Tren hatları kullanılmaktadır.
 • 1998’den beri hizmet veren Pendik- Eminönü deniz otobüsü ve 2004’ten beri de Pendik- Yalova İdo Deniz Feribotu ile deniz ulaşımı sağlanmaktadır.
 • İstanbul’daki hava ulaşım merkezlerinden biri olan Sabiha Gökçen Havalimanı da Pendik Kurtköy’de hizmete devam etmektedir.
 • İlçe içi trafiği ise İETT, Özel Halk Otobüsü ve Minibüs seferleri ile birlikte M4 Kadıköy – Tavşantepe Metro hattı ile sağlanmaktadır.

 

Ulaşım imkanlarının merkezi konumundaki Pendik Merkez satılık daire ilanlarına göz atarak ilçenin merkezinde yaşamayı düşünenler için yeni fikirler edinebilirsiniz.

 

Pendik Satılık Konut Almayı Düşünenler için İlçedeki Sağlık Hizmetleri

Pendik satılık konut almayı düşünenler için ilçede bulunan eğitim kurumları ve sağlık hizmetleri şu şekildedir;

 

 • Pendik Devlet Hastanesi ve semt poliklinikleri,
 • Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi,
 • 23 Sağlık Ocağı,
 • 3 Sağlık Evi hizmeti,
 • 1 Aile Planlama merkezi ve Ana Çocuk Sağlığı merkezi,
 • 1 Verem Savaş Dispanseri,
 • 1 Halk Sağlığı Laboratuvarı.

 

Pendik Satılık Konut Almayı Düşünenler için İlçe Konut Satış Piyasası

Hayalinizdeki evin nasıl ve nerede olması gerektiğine karar verdiyseniz o bölgenin konut piyasasını araştırmak yapılması gerekenlerin en başındadır. Pendik satılık konut tercihi yapacaklar için ilçenin konut satış piyasasını Emlakjet 2019 Ocak bölge raporuna göre sizlere sunuyoruz. Pendik ilçe genelinde bulunan toplam 297.311 adet konut incelendiğinde, konutun bulunduğu semt, site özellkleri ya da ulaşım ağlarına yakınlığı gibi birçok nedenden ötürü fiyat değişikliği gözlemlenmektedir. Ancak ilçe geneli bölge raporuna göre ortalama konut satış fiyatı metrekaresi 2.880 TL olarak hesaplanmıştır. Buna göre;

 

 • 2+1 93 metrekare bir daire satış fiyatı ortalaması 272.118 TL,
 • 3+1 123 metrekare bir daire satış fiyatı ortalaması 343.047 TL’dir.

 

Sizde hayalinizdeki evin konumunu belirledikten sonra o bölgedeki emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Pendik Kurtköy Yenişehir mahallesi gibi en çok aranan ilanları inceleyebilmek için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.