Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

İstanbul Şile Satılık Ev

araması için 266 ilan bulundu
search
Şilecancel
İstanbulcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şile Satılık Konut Tercihi Yapacaklara Yol Gösterici Bilgiler

Ev satın alırken yapmamız gereken bir ön araştırma vardır. Evin hangi özelliklere sahip olması gerektiği ya da hangi lokasyonda bulunması gerektiği gibi birçok istek mevcut olabilir. Bunun yanında hayalinizde evi yatırımlık ya da oturmak için istediğinizde seçenekleriniz buna göre de şekillenmektedir. Şile satılık konut almayı düşünüyorsanız Emlakjet sizler için Şile ilçe rehberi hazırladı. Rehberimizin içeriğindeki Şile hakkında genel bilgiler, konut satış piyasası, nüfusu ve çevresindeki bölgeler ile ilgili tüm bilgiler sayesinde hayalinizdeki eve karar vermek çok kolaylaşacak.

 

Şile Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçenin Genel Özellikleri

İstanbul’un Anadolu yakasında Karadeniz’e sınır olan Şile ilçesi Marmara’nın kuzeydoğusunda yer almaktadır. Şile satılık konut alacaklar için çevresindeki ilçeler;

 

  • Doğusunda Kandıra,
  • Güneyde Pendik ilçesi ve Kocaeli’nin Gebze ilçesi,
  • Batısında Beykoz ilçesi,
  • Güneybatısında Çekmeköy ilçesi,
  • Güneydoğusunda ise Kocaeli’nin Derince ve Körfez ilçeleri bulunur.

 

Toplam yüzölçümü 712 kilometrekare olan ilçenin 2017 yılı verilerine göre nüfusu 35.131 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfus 18.207 erkek ve 16.924 kadından oluşur ve Şile, nüfus bakımından İstanbul’un en az nüfusu olan ikinci ilçesi konumundadır. Şile satılık daire seçimi yaparken mahalle araştırması yapmak oldukça önemlidir.

 

Şile Satılık Konut Seçimi Yapacaklara İlçenin Mahalleleri

Şile satılık konut tercihi yapabileceğiniz 60’tan fazla mahallesi bulunmaktadır. Bunlar; Yaylalı mahallesi, Ağaçdere mahallesi, Esenceli mahallesi, Sortullu mahallesi, Darlık mahallesi, Erenler mahallesi, Bozgoca mahallesi, İsaköy mahallesi, Avcıkoru mahallesi, Çelebi mahallesi, Ovacık mahallesi, Yeşilvadi mahallesi, Kurna mahallesi, Ulupelit mahallesi, Soğullu mahallesi, Çengilli mahallesi, Kadıköy mahallesi, Gökmaşlı mahallesi, Korucu mahallesi, Karabeyli mahallesi, Kömürlük mahallesi, Hacıllı mahallesi, Osmanköy mahallesi, İmrenli mahallesi, Kurfallı mahallesi, Şuayipli mahallesi, Kalem mahallesi, Hasanlı mahallesi, Yazımanayır mahallesi, Çataklı mahallesi, Yaka mahallesi, Bıçkıdere mahallesi, Karacaköy mahallesi, Bucaklı mahallesi, Oruçoğlu mahallesi, Kervansaray mahallesi, Sofular mahallesi, İmrendere mahallesi, Karakinaz mahallesi, Göksu mahallesi, Karamandere mahallesi, Üvezli mahallesi, Satmazlı mahallesi, Çavuş mahallesi, Ağva Merkez mahallesi, Balibey mahallesi, Ahmetli mahallesi, Çayırbaşı mahallesi, Meşrutiyet mahallesi, Hacı Kasım mahallesi, Sahilköy mahallesi, Doğancılı mahallesi, Kumbaba mahallesi, Geredeli mahallesi, Kabakoz mahallesi, Göçe mahallesi, Teke mahallesi, Değirmençayırı mahallesi, Kızılca mahallesi, Akçakese mahallesi, Satmazlı mahallesi, Yeniköy mahallesi. Şile’de en çok aranan ilanlardan Ağva satılık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Şile Satılık Konut Alacaklara İlçe Ulaşımı

İstanbul şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta olan Şile satılık konut arayanlar için ilçe ulaşımı şu şekilde gerçekleştirilmektedir. Araç ile ulaşım tercih edenlere Avrupa yakasından Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden geçerek Ümraniye mevkiinden Şile çıkış bağlantısı ile Şile’ye 45 dakikalık bir yolculukla ulaşım sağlanabilmektedir. Anadolu yakasından ulaşım ise yine TEM otoyolundan Ümraniye mevkii Şile bağlantı yolunu tercih edebilmenin yanında Pendik ilçesi Kurtköy TEM otoyolu bağlantısından Şile bağlantı yolunu da tercih edilebilir. Toplu taşıma seçenekleri ise Üsküdar ve Harem noktalarından 139 numaralı yolcu otobüsleri ile Şile ve Ağva’ya ulaşılabilmek mümkündür. Ulaşım noktaları geçiş yolu üzerinde bulunduğu için en fazla tercih edilen Şile Balibey satılık daire seçenekleri için ilan listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Şile Satılık Konut Tercih Edecekler için İlçe Konut Satış Piyasası

İlçe genelinde şehirleşme yerine yazlık konut tipi yapılaşma yaygındır. İstanbul’da yaşayanların yazlık yeri olan Şile’de villa tipi ve bahçeli müstakil evler oldukça çoğunluktadır. Bölge konumu itibariyle birçok inşaat firmasının gözdesi olmasının yanında yatırım ve oturma amaçlı konut satışları gerçekleşir. Emlakjet 2019 Ocak ayı bölge raporu verilerine göre Şile ilçesi konut satış piyasasında ortalama metrekare fiyatı 3.632 TL olarak hesaplanmıştır. Bahçeli yazlık konut tercihi yapmak isteyenler için Şile Sofular köyünde satılık müstakil ev ilanlarına bakarak hayalinizdeki eve en hızlı yoldan ulaşabilirsiniz.

 

  • 2+1 90 metrekare daire konut fiyatı ortalama 294.570 TL,
  • 3+1 132 metrekare daire konut fiyatı ortalama 511.896 TL’dir.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.