Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şişlicancel
İstanbulcancel

İstanbul Şişli Satılık Ev

araması için 545 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şişli Satılık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Şişli satılık konut arayışında olanlar için, bölgeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Şişli, Türkiye’nin en gelişmiş kenti İstanbul’un 39 ilçesinden biridir ve Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. İlçe, doğusunda Beşiktaş, kuzeyinde ve batısında Kağıthane ve son olarak güneyinde ise Beyoğlu ilçeleri ile komşudur. İlçenin yüz ölçümü yalnızca 10.62 kilometrekaredir. Nüfus yoğunluğu en yüksek ilçelerden biri olan Şişli, kentin ticaret merkezi olarak bilinmektedir. Şişli’ye çok yakın mesafede bulunan Ayazağa ve Maslak Mahalleleri, çok sayıda iş merkezine ev sahipliği yapmaktadır. 1954 yılında ilçe ünvanını almıştır ve 1987 yılında Kağıthane ilçesinin kurulması ile bugünkü sınırlarına kavuşmuştur. İlçe ismini, şişçilik ile uğraşan bir paşadan almıştır. 

 

Şişli Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Şişli satılık ev bakanlar, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. İstanbul’un ve hatta Türkiye’nin finans merkezi olan Şişli ilçesi, gayrisafi milli hasılaya önemli bir katkıda bulunmaktadır. Bölgedeki iş merkezleri genel olarak ticaret ve hizmet sektörlerine ev sahipliği yapmaktadır. İlçede tarım, hayvancılık ya da sanayi faaliyeti görülmektedir. İmalathanelerin, kent merkezlerinden uzaklaştırılması ile bölgedeki egemen sektör değişmiştir. Bugün çok sayıda kişi, yukarıda bahsi geçen iş kollarında çalışmaktadır. Ancak yine de Şişli’ye bağlı Osmanbey’de hazır giyim firmalarının birçok küçüklü büyüklü imalathanesi bulunmaktadır. Buradaki imalathaneler, iç pazarın ihtiyacını karşılamaya yönelik çalışmazlar. Daha çok ihracaat faaliyetlerine katkıda bulunurlar. Levent, Maslak ve Mecidiyeköy semtlerinin yer aldığı Büyükdere Caddesi’nin istihdam potansiyeli çok yüksektir. 

 

Şişli Satılık Konut Düşünenlere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçede toplam 274.289 kişi ikamet etmektedir. Bu kişilerin %51.33’ü kadın, geriye kalan %48.67’si erkektir. Popülasyonun %25’i İstanbul doğumludur. Bölge özellikle Kastamonu, Erzincan ve Ordu’dan göç almıştır. Ayrıca ilçede hatrı sayılır bir gayrimüslim topluluğu yaşamaktadır.  İlçe 25 mahalleden oluşmaktadır. Şişli satılık daire arayanlar, aşağıda listelenen on mahalleden birinde araştırmalarını gerçekleştirebilir:

 

 • Gülbahar Mahallesi
 • Mecidiyeköy Mahallesi
 • Paşa Mahallesi
 • Memduh Şevket Esendal Mahallesi
 • Fulya Mahallesi
 • Halide Edip Adıvar Mahallesi
 • Kuştepe Mahallesi
 • Feriköy Mahallesi
 • Merkez Mahallesi 
 • Eskişehir mahallesi 

 

Listenin alt sıralarında yer almasına rağmen, Şişli Merkez Mahallesi’de birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bölgede  14.014 kişi yaşamını sürdürmektedir. Dolayısı ile Şişli Merkez Mahallesi satılık daire tercih edecekler, ilçenin hareketli emlak piyasası ile baş etmek durumunda kalabilirler.

 

Şişli Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Şişli satılık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan yardım isteyebilir veya Emlakjet listeleme sayfalarında yer alan Şişli satılık ev ilanlarına göz atabilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Şişli’de satılık evler ortalama 100 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 5536 Türk Lirasıdır. Bu nedenle, İstanbul Şişli satılık daire düşüncenizde kararlı iseniz ortalama 553.600 Türk Lirası ödemeye hazır olmanız gerekmektedir. Ancak bu ortalama bir rakamdır. Tercih ettiğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı mahalle, ev bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin Feriköy Mahallesi  Kurtuluş Şişli satılık daire lokasyonunda ev bakıyorsanız, yaklaşık 465.300 Türk Lirası ödemeniz yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 67 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 379.488 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 469.980 Türk Lirası
 • 3+1, 120 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 753.610  Türk Lirası
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.