/static/img/logo.svg
search
Aliağacancel

Aliağa Satılık Konut

araması için 213 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Aliağa Satılık Konut Alacaklara Bölge Rehberi

Aliağa satılık konut bakanlar için yıldızı her geçen gün daha da parlayan İzmir’in ilçesinde konut çeşitliliği de talebe göre her geçen gün artıyor. Ege Denizi’nin batısında konumlanan Aliağa ilçesinin komşuları arasında;

 • Menemen

 • Manisa

 • Bergama

 • Foça yer alıyor.

Aliağa, Ege Denizi'nin kıyısında, güneydoğusunda Dumanlı Dağı ve kuzeydoğusuna düşen Yunt Dağı ile çevrelenmiştir. Batısında Ege Denizi bulunmaktadır. Aliağa ilçesi; doğusunda Manisa, kuzeyinde Bergama, güneyinde Menemen, güneybatısında Foça, batı ve kuzeyinde de Ege Denizi ile çevrilidir. Aliağa'nın yüzölçümü 412,5 km²’dir. İzmir-Çanakkale karayolu kentin içinden geçmekte ve çift gidiş-gelişe sahip olan bu karayolu ile ilçeden İzmir'e 45 dakikada ulaşılmaktadır. Aliağa- İzmir arasında demiryolu hattı vardır.

Aliağa Satılık Konut Alacaklara İlçe Rehberi

1960'lı yılların başına kadar tarımsal yoğunluklu ekonomik etkinliğe sahip olan Aliağa, 1961 Anayasası uyarınca, "Ağır Sanayi Bölgesi" olarak kabul edilince, 1970'lerden itibaren sanayi yoğunluklu ekonomiye dayalı bir karakter kazanmaya başlamış, makro ölçekteki kamu yatırımları olan Petkim-Tüpraş gibi dev sanayi kuruluşlarının bölgemizde kurulmasıyla başlayan sanayileşme hızını arttırarak devam ettirmiştir. İlçe, Demir-Çelik ve Petro-Kimya sektörünün ağırlıkta olduğu sanayinin kurulmasıyla birlikte hızla gelişerek, 15-20 yıl içinde Ege’nin nüfus çeken bir sanayi merkezine dönüşmüştür. Dolayısıyla da konut ihtiyacı da bu ilçede her geçen gün artmaktadır. Aliağa satılık daire Yeni Mahalle ilanları için emlakjet.com’u güvenle tercih edebilirsiniz.

Aliağa Satılık Konut Alacaklara Mahalle Rehberi

1960’lı yıllarda küçük bir balıkçı köyü olan Aliağa’nın nüfusunda uzun yıllar önemli bir gelişme olmazken, 1980’li yıllardan başlayarak nüfus artışı hızlanmıştır. 2016 yılı Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre nüfusu 91.026 kişidir. Hızlı sanayileşmesi de hızlı kentleşme, dış göç alma ve nüfusun yoğunlaşmasına neden olmuştur. Bu sebeple Aliağa’dan satılık daire bakan alıcılar için mahalle rehberi de önem taşıyor. 30 adet mahallesi bulunan Aliağa’nın en çok tercih edilen mahalleleri arasında;

 • Yeni Mahalle

 • Siteler Mahallesi

 • Bahçedere Mahallesi

 • Atatürk Mahallesi

 • Kültür Mahallesi

 • Kazım Dirik Mahallesi

 • Kurtuluş Mahallesi yer alıyor.

Aliağa’da en çok tercih edilen mahallelerden biri olan Aliağa satılık ev Siteler Mahallesi seçenekleri için emlakjet.com’daki güvenli ilanlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Aliağa Satılık Konut Alacaklar İçin Konut Fiyat Bilgisi

Satılık daire alacaklar için en önemli nokta elbette bütçe oluyor. Aynı zamanda bütçeye ek olarak ulaşım,lokasyon,binanın yaşı ve güvenilirliği gibi birçok özellik de alıcılar için karar verirken oldukça önemlidir.Aliağa’da satılık konut almak isteyen alıcılar için konut piyasasını sizin için derledik.Gelişmiş sanayisi sayesinde iş olanakları sağlayan Aliağa’da göç sebebiyle oldukça konut ihtiyacı yaşanıyor ve bol konut çeşitliliğiyle alıcılara imkan sağlıyor. Aliağa’da 3+1 daire fiyatları yaklaşık 150 bin TL’den başlıyor. Konut fiyatları talebe ve yıllara göre artan Aliağa’da ortalama geri dönüş 19 yıl olarak öngörülüyor. Aliağa satılık ev Emlakjet sitemizde bütçe ve aradığınız kriterlere göre filtreleme seçeneğiyle sunuluyor.

Aliağa Satılık Konut Tercih Edecekler İçin Dikkat Edilecekler

Aliağa’da daire alacaklar için elbette dikkat edilecek birtakım hususlar mevcuttur. Lokasyon, ulaşım, ekonomik şartlar, eğitim, sağlık gibi çeşitli olanakların olup olmadığı analiz edilmelidir. Daire tipinin alıcıya uygun olup olmadığı incelenmelidir. Emlakjet.com gibi güvenilir bir emlak sitesinden ilan incelendikten sonra satılık daire mutlaka yerinde görülmelidir ve emlak uzmanından yardım alınabilir. Bölgenin konut satış piyasası iyi incelenmelidir. Aliağa satılık konut bakanlar için Aliağa belediye konutları satılık daire arayanlar için emlakjet.com’daki birbirinden detaylı ilanları inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Konutta 2020 Programı Açıklandı

Konutta 2020 Programı Açıklandı

29 Kasım 2019

Aliağa Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.