Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Foçacancel
İzmircancel

İzmir Foça Satılık Ev

araması için 358 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Foça Satılık Konut  Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Foça satılık konut tercih edecekler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık.  Gelin, İzmir’in en şirin ilçelerinden biri olan Foça’yı birlikte daha yakından tanıyalım. Yunanca ismi Phokaia olan ilçe, ismini foklardan almıştır. Kentin kuzey kesiminde yer alan ilçe Antik Yunan’dan itibaren önemli bir yerleşim noktası olmuştur. İlçenin yüz ölçümü 228 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği sadece on metredir. M.Ö 11. Yüzyılda İyonyalılar tarafından kurulan ilçede usta denizciler yaşamıştır. Bahsi geçen denizciler, çok kısa zamanda güçlenmiş ve yeni koloniler kurmuşlardır. Dünyada bilinen ilk sikke yine burada İyonyalılar tarafından basılmıştır. İlçe, 13. Yüzyılda Türk bir komutan olan Çaka Bey tarafından fethedilmiştir. Daha sonra 1455 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına dahil olmuştur. 

 

Foça Satılık Konut Düşünenlere İlçede Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin Durumu 

İzmir, ülkemizin en gelişmiş üçüncü kentidir ve refah seviyesi de oldukça yüksektir. Dolayısı ile kamu hizmetleri, aksatılmadan sürdürülmektedir. Ancak yine de, ilçedeki eğitim ve sağlık hizmetlerinin durumu hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Foça satılık daire arayanların da benzer bir meraka sahip olduğunu tahmin ediyoruz. İlçede çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Hemen her seviyede faaliyet gösteren bu eğitim kurumlarından 4’ü ilköğretim okulu, biri Anadolu Lisesi, biri düz lisedir. Ayrıca bölgede iki adet meslek lisesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Turizm Fakültesi yer almaktadır. İlçe merkezinde ise bir adet tam teşekküllü devlet hastanesi bulunmaktadır. Acil servisinin 7/24 açık olduğu hastanedeki hekim sayısı, yaz aylarında yoğun talebi karşılayabilmek için artmaktadır. 

 

Foça Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçede 33.131 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %40.27’si kadın, geriye kalan %59.73’ü erkektir. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmamıştır ve popülasyon yaz aylarında hızlı bir artış göstermektedir.  16 mahalleden oluşan Foça, İzmir’in önemli turizm merkezlerinden biridir.  Foça satılık ev  tercih edecekler aşağıda yer alan ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini ikamet etmek için düşünebilirler:

 

 • Atatürk Mahallesi
 • Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi
 • İsmetpaşa Mahallesi
 • Yeni Bağarası Mahallesi
 • Kazım Dirik Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Fevzipaşa Mahallesi 
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi 

 

İlçedeki mahalleler zaman zaman yeni isimler alabilmektedir. Örneğin Foça Bağarası satılık müstakil ev düşünenler, ilçenin en gelişmiş dördüncü yerleşimi olan Yeni Bağarası Mahallesi’nde arayışını sürdürmesi gerekmektedir. Foça’da satılık yazlık arayanlar ise sahile yakın olan Atatürk, İsmetpaşa ve Fatih Mahallelerinde arayışlarını yoğunlaştırabilir. 

 

Foça Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 27.659 adet konut bulunmaktadır. Foça’da satılık daireler ortalama 100 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ev bedeli ise 3.713 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile, İzmir Foça satılık ev  tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 371.300 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Fakat bahsi geçen ortalama ev bedelinin, konut tipinden ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilendiğini unutmamalısınız. Örneğin Foça Bağarası satılık müstakil ev fiyatı ortalama 790.020 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile bütçenizi tercihleriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 216. 000 Türk Lirası 
 • 2+1, 83 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 278.880 Türk Lirası
 • 3+1, 120  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 507.600  Türk Lirası

 

Eğer Foça satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılardan birine danışabilir veya Foça Kozbeyli Köyü satılık evler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

İzmir Foça Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Foça Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Foça Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • İzmir Gaziemir Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Proje Firmasından İzmir Gaziemir Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Güzelbahçe Atatürk Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Güzelbahçe Maltepe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Güzelbahçe Yalı Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.