Emlakjet

İzmir Ödemiş Satılık Ev

araması için 89 ilan bulundu
search
Ödemişcancel
İzmircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ödemiş Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Ödemiş satılık konut düşünenler için, ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, semt hakkında bilgi sahibi olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Ödemiş, Türkiye’nin sosyo-ekonomik düzeyi en yüksek üçüncü ili olan İzmir’e bağlı bir ilçedir. Yüzölçümü bakımından kentin en büyük ikinci yerleşim birimi olan Ödemiş, 1025 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği 123 metre olarak hesaplanmıştır. İlçenin ismi, Yunanca bir kelime olan Eudaimos’tan gelmektedir. Mutluluk anlamına gelen bu isim, zamanla değişerek bu hali almıştır. Yüzyıllar boyunca çok farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan ilçe, bugün İzmir’in önde gelen yerleşim bölgelerinden biridir. Gelişim potansiyeli yüksektir. 

 

Ödemiş Satılık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi

Ödemiş satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler ve özellikle şehir dışından gelerek bölgeye yerleşmeyi düşünenler ilçenin ekonomik durumu ve bölgedeki temel gelir kaynakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kent merkezinden tam 113 kilometre uzakta yer alan Ödemiş’in ekonomisi tarıma dayalıdır. Var olan arazilerin %36’sı tarım arazisidir ve yerel halkın çok önemli bir bölümü tarım ile uğraşmaktadır. İlçede yetiştirilen patates, oldukça iyi bir üne sahiptir. Bölgede ayrıca incir, üzüm, kestane, susam ve zeytin de yetiştirilmektedir. Eğer tarım veya hayvancılık ile ilgileniyorsanız Ödemiş satılık müstakil ev arayışınız oldukça isabetli bir karar olacaktır. Tüm bunların dışında, ilçede büyükbaş hayvancılık da yaygın olarak yapılmaktadır. Burada yapılan tulum peyniri, oldukça ünlüdür. 

 

Ödemiş Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Yapısı 

İzmir’in yüzölçümü bakımından en büyük ikinci ilçesi olmasına rağmen, Ödemiş’te nüfus yoğunluğu çok fazla değildir. 2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre bölgede 132.511 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.20’si kadındır, geriye kalan %49.80’i ise erkektir. İlçede nüfus artış hızı %0.20 olarak hesaplanmıştır. Ödemiş satılık ev arayışı içerisinde olanlar ilçenin en kalabalık on mahallesinden birinde yaşamayı tercih edebilirler:

 

 • Zafer Mahallesi 
 • İnönü Mahallesi
 • Anafartalar Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Süleyman Demirel Mahallesi
 • Kaymakçı Mahallesi
 • Hürriyet Mahallesi
 • Bengisu Mahallesi
 • Üç Eylül Mahallesi
 • Türkmen Mahallesi

 

Listenin dördüncü sırasında yer alan Atatürk Mahallesi 9.146 kişilik nüfusu ile gelişmiş bir yerleşim birimidir. Bölgeye yapılan yatırımlar nedeniyle, Ödemiş Atatürk Mahallesi satılık daire tercih edenlerin sayısı son dönemde artmıştır.

 

Ödemiş Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu verilerine göre, Ödemiş’te satılık evler ortalama 145 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat 1664 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile bölgeden satın alacağınız bir evin ortalama fiyatının 241.280 Türk Lirası olması beklenmektedir. İlçeden satın alacağınız evin ortalama geri dönüşü ise 22 yıl içerisinde gerçekleşmektedir. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 123.970 Türk Lirası 
 • 2+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 181.060 Türk Lirası 
 • 3+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 250.560 Türk Lirası 
 • 4+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler ortalama 279.104 Türk Lirası 

 

Eğer Ödemiş satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden İzmir Ödemiş satılık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Ödemiş Satılık Ev
Akıncılar MahallesiAlaşarlı MahallesiAnafartalar MahallesiArtıcak MahallesiAtatürk MahallesiBademliBademli MahallesiBalabanlı MahallesiBayırlı MahallesiBebekler MahallesiBengisu MahallesiBeyazıtlar MahallesiBıçakçı MahallesiBirgiBirgi MahallesiBozcayaka MahallesiBozdağ MahallesiBucak MahallesiBülbüller MahallesiBüyükavulcuk MahallesiCevizalan MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağlayan MahallesiÇamlıca MahallesiÇamyayla MahallesiÇayır MahallesiÇaylı MahallesiÇobanlar MahallesiDemircili MahallesiDemirdere MahallesiDereuzunyer MahallesiDolaylar MahallesiEmirli MahallesiEmmioğlu MahallesiErtuğrul MahallesiGerçekli MahallesiGereli MahallesiGölcük MahallesiGüney MahallesiGünlüce MahallesiHacıhasan MahallesiHamam MahallesiHorzum MahallesiHürriyet MahallesiIşık Mahallesiİlkkurşun Mahallesiİnönü MahallesiKaradoğan MahallesiKarakova MahallesiKayaköy MahallesiKaymakçıKaymakçı MahallesiKazanlı MahallesiKemenler MahallesiKemer MahallesiKerpiçlik MahallesiKışla MahallesiKızılcaavlu MahallesiKızılca MahallesiKonaklı MahallesiKöfündere MahallesiKöseler MahallesiKurucuova MahallesiKutlubeyler MahallesiKuvvetli MahallesiKüçükavulcuk MahallesiKüçükören MahallesiKüre MahallesiMescitli MahallesiMeşrutiyet MahallesiMimar Sinan MahallesiMursallı MahallesiOcaklı MahallesiOğuzlar MahallesiOrhangazi MahallesiOrtaköy MahallesiOvacık MahallesiOvakent MahallesiÖdemişPirinççi MahallesiSekiköy MahallesiSeyrekli MahallesiSuçıktı MahallesiSüleyman Demirel MahallesiSüleymanlar MahallesiŞirinköy MahallesiTekke MahallesiTosunlar MahallesiTürkmen MahallesiTürkönü MahallesiUmurbey MahallesiUzundere MahallesiÜç Eylül MahallesiÜçkonak MahallesiÜzümlü MahallesiVeliler MahallesiYeniceköy MahallesiYeniköy MahallesiYeşilköy MahallesiYılanlı MahallesiYolüstü MahallesiYusufdere MahallesiZafer MahallesiZeytinlik
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.