/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Selçukcancel

İzmir Selçuk Satılık Ev

araması için 37 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Selçuk Satılık Konut Arayanlara Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut arayan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Selçuk satılık konut arayışınızda sizlere yardımcı olmak adına ilçenin konut satış piyasasını, nüfus bilgilerini ve ekonomik ve coğrafi özelliklerini araştırdık. İzmir’in güneyinde bulunan Selçuk ilçesi Aydın-İzmir karayolu üzerinde yer almaktadır. Denize kıyısı olan ilçenin güneyinde; Kuşadası, kuzeyinde; Torbalı, kuzeybatısında; Menderes, kuzeydoğusunda; Tire, doğusunda Germencik yer almaktadır. Selçuk satılık konut arayan vatandaşlar İzmir il merkezine 74 kilometrelik bir mesafede oluşu sebebi ile de bu ilçeyi tercih etmektedir. Eski ismi ile Ayasuluk olarak bilinen Selçuk ilçesi 1426 yılında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Selçuk, 1914 yılında İzmir iline dahil edilerek ilçe ünvanı almıştır. Toplam 227 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alan ilçe içerisinde 9 köy ve 1 belde yer almaktadır. Küçük Menderes Nehri’nin geçtiği ilçenin doğusunda Maden, Kayser ve Sarıkaya dağları yer almaktadır. Güneyinde Bülbül Dağı bulunan ilçenin kuzeybatısında Kuş Cenneti ve Gebekirse, Cevaşır, Kazan ve Çakal isimlerinde 5 adet doğal göl bulunmaktadır. Yüzölçümünün yüzde 52’si ormanlık olan ilçedeki doğal güzellikler oldukça fazladır.

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi 

Selçuk 1426 tarihinde Osmanlı hakimiyetine girmiş olup, 1957 yılında Kuşadası’ndan ayrılarak ilçe konumuna getirilmiştir. Selçuk satılık konut arayanların araştırma yapabilecekleri 14 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar: 14 Mayıs Mahallesi, Acarlar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barutçu Mahallesi, Belevi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Gökçealan Mahallesi, Havutçulu Mahallesi, İsa Bey Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Şirince Mahallesi, Zeytinköy Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olarak öne çıkan Selçuk Zafer Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza göz atın.

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

Selçuk ilçesinde satılık konut arayışında olan vatandaşlar öncelikli olarak fiyat listelerine göz atıyor. İzmir Selçuk satılık konut arayışında olan vatandaşların karşısına çıkan ortalama daire büyüklükleri 120 metrekare civarında iken, metrekareye düşen birim fiyat ise 2 bin 156 TL olarak tespit edildi. Ortalama konut fiyatlarının 258 bin 720 TL olduğu ilçede ortalama geri dönüş süresinin de 23 yıl olduğu gözlemlendi. Bölgede yer alan konut tipine göre satış dağılımı ve geriş dönüş süreleri: 

 

  • 1+1: 161.720 TL - 4 yıl
  • 2+1: 209.500 TL - 23 yıl
  • 3+1: 278.720 TL - 22 yıl

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Selçuk Satılık konut arayan vatandaşların dikkat etmesi gereken bir diğer hususta evin sosyal ve temel yaşam ihtiyaçları dahilinde olan bölgelere yakın olmasıdır. Konutun sağlamlığı ve tapu kontrolü gerçekleştirildikten sonra, evin ailenizin ya da sizin yaşamınıza uygun olup olmadığı dikkatli olarak gözlemlenmelidir. Bu işlemlerin ardından bölgede yer alan sağlık kurumları ve eğitim olanaklarının size uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Selçuk, eğitim ve sağlık açısından zengin imkanlara sahip bir ilçedir. Selçuk merkezde 6, Belevi’de 1, köylerinde ise 6 olmak üzere 13 ilköğretim, 5 orta öğretim kurumu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne ait 2 yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Sizde sahip olmak istediğiniz evi en hızlı ve kolayca bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Selçuk satılık ev fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Selçuk Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.