Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Selçukcancel
İzmircancel

İzmir Selçuk Satılık Ev

araması için 41 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Selçuk Satılık Konut Arayanlara Yardımcı Olacak İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut arayan vatandaşlara destek olmaya devam ediyoruz. Selçuk satılık konut arayışınızda sizlere yardımcı olmak adına ilçenin konut satış piyasasını, nüfus bilgilerini ve ekonomik ve coğrafi özelliklerini araştırdık. İzmir’in güneyinde bulunan Selçuk ilçesi Aydın-İzmir karayolu üzerinde yer almaktadır. Denize kıyısı olan ilçenin güneyinde; Kuşadası, kuzeyinde; Torbalı, kuzeybatısında; Menderes, kuzeydoğusunda; Tire, doğusunda Germencik yer almaktadır. Selçuk satılık konut arayan vatandaşlar İzmir il merkezine 74 kilometrelik bir mesafede oluşu sebebi ile de bu ilçeyi tercih etmektedir. Eski ismi ile Ayasuluk olarak bilinen Selçuk ilçesi 1426 yılında Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Selçuk, 1914 yılında İzmir iline dahil edilerek ilçe ünvanı almıştır. Toplam 227 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alan ilçe içerisinde 9 köy ve 1 belde yer almaktadır. Küçük Menderes Nehri’nin geçtiği ilçenin doğusunda Maden, Kayser ve Sarıkaya dağları yer almaktadır. Güneyinde Bülbül Dağı bulunan ilçenin kuzeybatısında Kuş Cenneti ve Gebekirse, Cevaşır, Kazan ve Çakal isimlerinde 5 adet doğal göl bulunmaktadır. Yüzölçümünün yüzde 52’si ormanlık olan ilçedeki doğal güzellikler oldukça fazladır.

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi 

Selçuk 1426 tarihinde Osmanlı hakimiyetine girmiş olup, 1957 yılında Kuşadası’ndan ayrılarak ilçe konumuna getirilmiştir. Selçuk satılık konut arayanların araştırma yapabilecekleri 14 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar: 14 Mayıs Mahallesi, Acarlar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barutçu Mahallesi, Belevi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Gökçealan Mahallesi, Havutçulu Mahallesi, İsa Bey Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, Şirince Mahallesi, Zeytinköy Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olarak öne çıkan Selçuk Zafer Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamıza göz atın.

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

Selçuk ilçesinde satılık konut arayışında olan vatandaşlar öncelikli olarak fiyat listelerine göz atıyor. İzmir Selçuk satılık konut arayışında olan vatandaşların karşısına çıkan ortalama daire büyüklükleri 120 metrekare civarında iken, metrekareye düşen birim fiyat ise 2 bin 156 TL olarak tespit edildi. Ortalama konut fiyatlarının 258 bin 720 TL olduğu ilçede ortalama geri dönüş süresinin de 23 yıl olduğu gözlemlendi. Bölgede yer alan konut tipine göre satış dağılımı ve geriş dönüş süreleri: 

 

 • 1+1: 161.720 TL - 4 yıl
 • 2+1: 209.500 TL - 23 yıl
 • 3+1: 278.720 TL - 22 yıl

 

Selçuk Satılık Konut Arayanlar Nelere Dikkat Etmelidir?

Selçuk Satılık konut arayan vatandaşların dikkat etmesi gereken bir diğer hususta evin sosyal ve temel yaşam ihtiyaçları dahilinde olan bölgelere yakın olmasıdır. Konutun sağlamlığı ve tapu kontrolü gerçekleştirildikten sonra, evin ailenizin ya da sizin yaşamınıza uygun olup olmadığı dikkatli olarak gözlemlenmelidir. Bu işlemlerin ardından bölgede yer alan sağlık kurumları ve eğitim olanaklarının size uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. Selçuk, eğitim ve sağlık açısından zengin imkanlara sahip bir ilçedir. Selçuk merkezde 6, Belevi’de 1, köylerinde ise 6 olmak üzere 13 ilköğretim, 5 orta öğretim kurumu, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne ait 2 yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Sizde sahip olmak istediğiniz evi en hızlı ve kolayca bulabilmek için bölgedeki en güvenilir emlakçıdan ya da sahibinden Selçuk satılık ev fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

İzmir Selçuk Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Selçuk Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Selçuk Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • İzmir Tire Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Torbalı Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Atatürk Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Balıklıova Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Denizli Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.