Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tirecancel
İzmircancel

İzmir Tire Satılık Ev

araması için 133 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tire Satılık Konut Almayı Düşünenle İçin İlçe Rehberi 

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese binlerce ilan arasından aradıkları kritere göre o evi buldurmaya ve sizleri hayallerinizdeki eve kavuşmanıza yardımcı olmaya devam ediyor. Tire satılık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında bilinmesi gereken; genel özellikler, tarihi, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşımı ve konut satış piyasası hakkında tüm bilgiler ilçe rehberimizde sizlerle buluşuyor.

 

Tire, İzmir’in il merkezine 80 kilometre uzakta en güneydoğu sınırında bulunan ilçesidir. İlçenin denize kıyısı bulunmamakla birlike Aydın iline sınırı oluşturmaktadır. Tarihinde çağlar boyunca pekçok kültüre ve medeniyete şahit olmuş olan topraklarda çok zengin ve kültürel birikimler bulunmaktadır. Evliya Çebebi’nin Seyahatnamesinde ‘’Şehr-i Muaz-zam Tire’’ olarak nitelendirilmiş bir şehir olan Tire için; ‘’Keşişler Yöresi’’, ‘’Rum’un Meşhur Kenti’’, ‘’Ulemalar Yatağı’’ ve ‘’Eski Taht Şehri’’ olarak adlandırılmalar bilinmektedir. Tire satılık daire almayı düşünenler için ilçenin çevresinde bulunan yerleşim yerleri;

 

 • Güneyinde Aydın Dağları ve Aydın İli,
 • Kuzeyinde Küçük Menderes Ovası ve Bayındır İlçesi,
 • Doğusunda Ödemiş İlçesi,
 • Batısında Torbalı ve Selçuk İlçeleri ile çevrilidir.

 

Toplam yüzölçümü 814 kilometrekare olan ilçenin rakımı ortalama 94 metredir. 2018 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 84.457’dir. Bu nüfusun yüzde 50,80’i kadın, yüzde 49,20’si erkekten oluşmaktadır. Tipik Akdeniz iklimi etkisi altında olan Tire’de yazları sıcaklık 40 dereceye kadar yükselirken kış mevsiminde en düşük sıcaklık 3 derece civarındadır. 

 

Tire Satılık Konut Almayı Düşünenlerin Tercih Edebileceği Mahalleleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Tire ilçesi idari yapısını 87 mahalle oluşturmaktadır. Tire satılık konut tercihi yapabileceğiniz mahallelerinden nüfusu en yüksek olanları şunlardır; Fatih Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, 4 Eylül Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, İbni Melek Mahallesi, Adnan Menderes Mahallesi, Toki Mahallesi, Dere Mahallesi, Yeni Mahallesi, İpekçiler Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Paşa Mahallesi, Ketenci Mahallesi, Kahrat Mahallesi, Turan Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Kirali Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Gökçen Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi. Tire Fatih Mahallesi satılık daire ilanları gibi ilçenin kent merkezinde bulunan ilanlara listeleme sayfamızı inceleyerek aradığınız evi bulabilirsiniz. 

 

Tire Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Devlet desteği ile modern konutlaşmaya ve toplu konutlar ile daha sağlam konutlar yapılmasına devam etmektedir. Tire satılık daire Hürriyet Mahallesi ilanları gibi en çok aranmış bölgelere ulaşabilmek için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan ayı verilerine göre ilçe konut piyasasında ortalama alan 125 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 2.085 TL olarak hesaplanmaktadır. Konut amortisman süresi 23 yıl olan Tire satılık konut ortalama bir daire fiyatı 260.625 TL’dir. Konut tipine göre satış fiyatları şu şekildedir;

 

 • 2+1 97 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 189.053 TL,
 • 3+1 130 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 271.960 TL,
 • 4+1 165 metrekarelik daire satış fiyatı ortalaması 379.170 TL’dir. 

 

Tire Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin Ulaşım Koşulları

İzmir Tire İlçesine diğer illerden ve ilçelerden karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Diğer ilçelerden Basmane-Torbalı-Bayındır-Tire istasyonları arasında günde karşılıklı tren seferleri düzenlenmektedir. Torbalı-Tire arasında 798 numaralı ESHOT seferleri İzban hattı ile ulaşım sağlanabilmektedir. İlçe içi ulaşımda belediye otobüsü, minbüs ve taksi ile mahalleler arasında ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul, Ankara, Antalya otogarlarından şehirlerarası otobüsler ile Tire’ye gelinebilmektedir. Sizde hayalinizdeki eve hızlıca ve konforlu şekilde ulaşabilmek için bölgedeki güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden Tire satılık daire Cumhuriyet Mahallesi fiyatları gibi en çok tercih edilen bölgelere listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Tire Satılık Ev
4 Eylül MahallesiAdnan Menderes MahallesiAkçaşehir MahallesiAkkoyunlu MahallesiAkmescit MahallesiAkyurt MahallesiAlacalı MahallesiAlaylı MahallesiArmutlu MahallesiAtatürk MahallesiAyaklıkırı MahallesiBahariye MahallesiBaşköy MahallesiBoynuyoğun MahallesiBüyükkale MahallesiBüyükkemerdere MahallesiBüyükkömürcü MahallesiCambazlı MahallesiCumhuriyet MahallesiÇayırlı MahallesiÇeriközü MahallesiÇiniyeri MahallesiÇobanköy MahallesiÇukurköy MahallesiDağdere MahallesiDallık MahallesiDerebaşı MahallesiDereli MahallesiDere MahallesiDibekçi MahallesiDoyranlı MahallesiDuatepe MahallesiDumlupınar MahallesiDündarlı MahallesiEğridere MahallesiErtuğrul MahallesiEskioba MahallesiFatih MahallesiGökçenGökçen MahallesiHalkapınar MahallesiHasançavuşlar MahallesiHisarlık MahallesiHürriyet MahallesiIşıklar MahallesiIşıklı Mahallesiİbni Melek Mahallesiİbni Melek OSB Mahallesiİhsaniye Mahallesiİpekçiler Mahallesiİstiklal MahallesiKahrat MahallesiKaplan MahallesiKaraca Ali MahallesiKarateke MahallesiKetenci MahallesiKırtepe MahallesiKızılcahavlu MahallesiKireli MahallesiKocaaliler MahallesiKurşak MahallesiKurtuluş MahallesiKüçükburun MahallesiKüçükkale MahallesiKüçükkemerdere MahallesiKüçükkömürcü MahallesiKürdüllü MahallesiMahmutlar MahallesiMehmetler MahallesiMusalar MahallesiOrtaköy MahallesiOsmancık MahallesiPaşa MahallesiPeşrefli MahallesiSarılar MahallesiSaruhanlı MahallesiSomak MahallesiTireToki MahallesiTopalak MahallesiToparlar MahallesiTuran MahallesiTurgutlu MahallesiÜzümler MahallesiYamandere MahallesiYeğenli MahallesiYemişler MahallesiYeniçiftlik MahallesiYeni MahallesiYenioba MahallesiYenişehir Mahallesi
İzmir Tire Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da İzmir Tire Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks İzmir Tire Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Torbalı Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Urla Atatürk Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Balıklıova Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Denizli Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Urla Gülbahçe Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.