/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Urlacancel

İzmir Urla Satılık Ev

araması için 307 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Urla Satılık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Urla satılık konut tercih edecekler için, ilçe hakkında önemli bilgileri bir araya getirdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Haydi gelin, İzmir’in en güzel ilçelerinden birini birlikte daha yakından tanıyalım. Urla, kent merkezinden 35 kilometre uzakta yer alan bir sahil yerleşimidir. İlçe, doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında ise Karaburun ile komudur. Ayrıca kuzey ve güney kısımlar Ege Denizi ile çevrilidir. İlçenin toplam yüzölçümü 739 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ise sadece 50 metredir. Oldukça engebeli bir arazi yapısına sahip olan Urla ilçesinin, bilinen ilk ismi Klizman’dır. İlçenin ismini nereden aldığı tam olarak bilinmezken, Latince ve Rumca’da klizman bataklık ve sazlık anlamına gelmektedir. 

 

Urla Satılık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Yapısı 

Özellikle şehir dışından gelerek Urla satılık daire tercihinde bulunacaklar, ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Urla, İzmir’in gayri safi milli hasılaya en çok katkıda bulunan on dokuzuncu ilçesidir. Bölge halkının büyük bir bölümü tarım ve hayvancılıkla uğraşmaktadır. Süs bitkileri yetiştirmek,  narenciye, üzüm ve zeytin üretmek son derece yaygındır. Ayrıca son dönemlerde bölgede, seracılık da büyük bir atılım göstermiştir. İlçedeki hakim ekonomik faaliyetlerden biri de turizmdir. Yerli ve yabancı turistin çok sık tercih ettiği mekanlardan biri olan ilçenin yaz aylarında nüfusu neredeyse iki katına çıkmaktadır. Ancak parlak beyaz kumlu plajları ve sakin denizi ile Urla bu ilgiyi son derece hak etmektedir. Bu sebeple Urla satılık yazlık tercihinde bulunanların sayısı da bir hayli fazladır. 

 

Urla Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Urla satılık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgilere göre, ilçede toplam 52.900 konut vardır ve bir konutta yaklaşık 3.07 kişi yaşamını sürdürmektedir. İzmir Urla’da satılık evler ortalama 166 metrekarelik kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına düşen ortalama birim fiyat 5062 Türk Lirası’dır. Dolayısı ile Urla satılık daire tercih edeceklerin yaklaşık 840.292 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekecektir. Konut tipine göre, ev bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir :

 

 • 1+1, 55  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 279.840 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 404.200  Türk Lirası
 • 3+1, 140   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 705.600  Türk Lirası
 • 4+1, 185 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 947.940 Türk Lirası 

 

Urla Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede, 66.360 kişi ikamet etmektedir. Bahsi geçen kişilerin %49.67’si kadın, geriye kalan %50.33’ü erkektir. İlçedeki nüfus artış hızı ise %2.26 olarak hesaplanmıştır. Urla ilçesi, bir merkez belediye, bu merkez belediyeye bağlı 23 mahalle ile 14 köyden oluşmaktadır. Urla satılık müstakil köy evi düşünenler, arayışlarını Bademli, Balıklıova, Demircili, Gölcük ve Kuşçular’da yoğunlaştırabilirler. Ancak merkezde Urla satılık ev arayanlar aşağıdaki mahallelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Yaka Mahallesi
 • Gülbahçe Mahallesi 
 • Kalabak Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Güvendik Mahallesi
 • Altıntaş Mahallesi
 • Yenikent Mahallesi
 • Sıra Mahallesi
 • Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Denizli Mahallesi

 

Listenin ilk sırasında bulunan Yaka Mahallesi, 4558 kişilik nüfusu ile ilçenin en kalablık yerleşimidir. Bu sebeple Urla Yaka Mahallesi satılık daire tercihinde bulunacaklar, oldukça canlı ve rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşılaşacaklardır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Urla Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.