Emlakjet

Kahramanmaraş Türkoğlu Satılık Ev

araması için 10 ilan bulundu
search
Türkoğlucancel
Kahramanmaraşcancel

Türkoğlu Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Türkoğlu satılık konut arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda, konut arama sürecini daha da kolaylaştıracak bilgiler düzenledik. Ev arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden belirlenmiş bir ilçe ya da bölge hakkında temel düzeyde bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Türkoğlu ilçesinin coğrafi karakteristikleri, nüfus özellikleri ve ekonomik faaliyetleri gibi bir ilçeyi kısaca tanıtacak bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Türkoğlu Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Türkoğlu ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kahramanmaraş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 685 km2'dir. Kahramanmaraş il merkezinin güneye doğru 22 kilometre uzağında bulunmaktadır. Kahramanmaraş ve Hatay illeri arasındaki yolun geçtiği Nur Dağı, Türkoğlu ilçesinin batı tarafında bulunduğu için ve aynı zamanda Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerini birbirine bağlayan demiryolu ve karayolu ilçe içerisinden geçtiği için ilçeye ulaşımın pek çok yöntemi bulunmaktadır. 

İlçenin denizden yüksekliği 490 metredir. İlçenin batı tarafında çok da yüksek olmasa da dağlar ve yaylalar mevcuttur. Kuzeybatı tarafında Kemalim Dağları, güneybatı tarafında Toros Dağları'nın bir uzantısı olan Nur Dağı ile çevrelenmiştir. İlçe sınırları içerisine iki adet önemli ova bulunmaktadır. Bunlar Türkoğlu ovası ile ilçenin güney tarafında bulunan Sağlık Ovası, bir diğer adı ile Gavur Gölü Ovası'dır. İlçedeki en önemli akarsu, ilçe sınırları içerisinden geçen Aksu Nehri'dir. Bir diğer önemli akarsu ise İmalı Deresi'dir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • İlçenin güney tarafında Gaziantep iline bağlı olan Nurdağı ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Osmaniye iline bağlı olan Bahçe ve Düziçi ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu tarafında ise Pazarcık ilçesi bulunmaktadır. 

Türkoğlu Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Türkoğlu satılık daire arayışında olanlar için ilçede, Kahramanmaraş ilinde bulunan diğer ilçelerden farklı bir biçimde, Akdeniz ikliminin egemen olduğu görülmektedir. Sıcak ve ılıman hava koşulları sıklıkla gözlemlenir. Kış ayları soğuk ve yağışlı olup yaz ayları sıcak ve kurak geçer. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 17,9 santigrat derecedir. İlçeye bir senede düşen ortalama yağış miktarı ise 698 mm'dir. En kurak ay Temmuz ayı olup en çok yağış düşen ay Ocak ayıdır. 

İlçe sakinleri, gelirlerini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Sanayi sektöründe de gelişmeler son zamanlarda yapılmaktadır. Buğday ve arpa en çok üretilen tarımsal ürünler arasındadır. 

Türkoğlu Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfusu ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Türkoğlu ilçesinde toplam 73.770 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,47'si erkek olup geriye kalan %48,53'ünü kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 senedeki nüfus verilerine göre, nüfus gidişatı aralıklı olarak bir artış içerisindedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %2,64 olarak tespit edilmiştir.

Türkoğlu ilçesine bağlı olan toplamda 44 adet mahalle bulunmaktadır. Türkoğlu satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği en popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Beyoğlu Mahallesi,
  • Şekeroba Mahallesi,
  • Kıllı Mahallesi,
  • İstasyon Mahallesi,
  • Gaziosmanpaşa Mahallesi,
  • Yeşilyöre Mahallesi.

Eğer siz de Türkoğlu sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Haziran Ayı Gayrimenkul Raporu

22 Temmuz 2024

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

Türkoğlu Satılık Ev
Akçalı Mahallesi Satılık EvAvşarlı Mahallesi Satılık EvAydınkavak Mahallesi Satılık EvBayramgazi Mahallesi Satılık EvBeyoğlu Mahallesi Satılık EvCeceli Mahallesi Satılık EvCennetpınarı Mahallesi Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇakallıçullu Mahallesi Satılık EvÇakallıhasanağa Mahallesi Satılık EvÇakıroğlu Mahallesi Satılık EvÇobantepe Mahallesi Satılık EvDedeler Mahallesi Satılık EvDoluca Mahallesi Satılık EvFatih Mahallesi Satılık EvGaziler Mahallesi Satılık EvGaziosmanpaşa Mahallesi Satılık EvGüllühüyük Mahallesi Satılık EvHacıbebek Mahallesi Satılık EvHopurlu Mahallesi Satılık Evİmalı Mahallesi Satılık Evİstasyon Mahallesi Satılık EvKadıoğluçiftliği Mahallesi Satılık EvKaledibi Mahallesi Satılık EvKelibişler Mahallesi Satılık EvKılılı Mahallesi Satılık EvKırmakaya Mahallesi Satılık EvKızıleniş Mahallesi Satılık EvKumçatı Mahallesi Satılık EvKuyumcular Mahallesi Satılık EvKüçükimalı Mahallesi Satılık EvMinehüyük Mahallesi Satılık EvÖnsenhopuru Mahallesi Satılık EvÖzbek Mahallesi Satılık EvPınarhüyük Mahallesi Satılık EvŞekeroba Mahallesi Satılık EvTahtalıdedeler Mahallesi Satılık EvTürkoğlu OSB Mahallesi Satılık EvUzunsöğüt Mahallesi Satılık EvYavuzlar Mahallesi Satılık EvYeniköy Mahallesi Satılık EvYenipınar Mahallesi Satılık EvYeşilyöre Mahallesi Satılık EvYeşilyurt Mahallesi Satılık EvYolderesi Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.