/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kahramanmaraşcancel

Kahramanmaraş Satılık Ev İlanları

araması için 920 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kahramanmaraş Satılık Konut Tercih Edeceklere İl Rehberi

Kahramanmaraş satılık konut tercihi edecekler için, kente dair tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Şehrim nüfusundan, emlak piyasasına birçok konuya yer verdiğimiz yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Eski ismi ile Maraş, Türkiye Cumhuriyeti’nin en kalabalık on sekizinci ilidir. Kurtuluş Savaşı sürecinde verdiği kahraman mücadeleler sebebiyle, TBMM tarafından “kahraman” ünvanı ile ödüllendirilmiştir. 1925’te İstiklal Madalyası alan şehrin ismi, 1973 yılında “Kahramanmaraş” olarak değiştirilmiştir. 2012 yılında çıkan 6360 sayılı kanun ile büyükşehir statüsüne kavuşan Kahramanmaraş, bugün Akdeniz Bölgesi’nin en önemli illerinden biridir. Dövme dondurması ile meşhur olan şehirde, enerji üretimi hususunda bir hayli yatırım yapılmaktadır. Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %14’ünü Kahramanmaraş karşılamaktadır.

 

Kahramanmaraş Satılık Konut Düşünenlere Kentin Coğrafi Özellikleri

Özellikle başka bir ilden gelerek, Kahramanmaraş satılık daire arayışına girenler kentin coğrafi yapısı ve iklim özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Ahir Dağı’nın eteklerine kurulan şehir, bir hayli engebelidir. Bilhassa şehir merkezi oldukça zorlu bir arazi üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezinin dışında ise, küçük ve sınırlı düzlükler yer almaktadır. Kahramanmaraş’ın iklim yapısı farklı özellikler göstermektedir. Fakat genellikle Akdeniz iklimi hakimdir. Denizden yaklaşık 568 metre yukarıya kurulmuş olan kentte, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk geçer. Şehrin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne uzanan topraklarında iklim koşulları farklılaşmış ve sertleşmiştir. Bu bölgelerde, kar yağışı daha sık görülür. Kısaca, kentte Akdeniz ve karasal iklimin geçiş özelliklerinin yansıdığını söyleyebiliriz.

 

Kahramanmaraş Satılık Konut Arayanlara İlçe Bilgisi

Kahramanmaraş satılık ev tercihinizde dikkat etmeniz gereken bir başka önemli husus, kentin demografik durumu ve ilçelerinin yapısıdır. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre Kahramanmaraş 1.144.851 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %40.30’u kadın, geriye kalan %50.70’i ise erkektir. Kent nüfusu bir önceki yıla göre 17.228 kişi artmıştır. Şehirde kilometrekareye 79 kişi düşmektedir. Bu sayı merkez ilçelerde atış göstermektedir. Yoğunluğu en fazla olan ilçesi ise Dulkadiroğlu’dur. Kahramanmaraş satılık evler aşağıdaki ilçelere dağılmış durumdadır:

 

 • Onikişubat
 • Dulkadiroğlu
 • Elbistan
 • Afşin
 • Türkoğlu
 • Pazarcık
 • Göksun
 • Andırın
 • Çağlayancerit
 • Nurhak
 • Ekinözü

 

Son zamanlarda Elbistan ilçesi, kentte ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple sahibinden satılık daire Kahramanmaraş Hürriyet mahallesi arayanların sayısında ciddi bir artış meydana gelmiştir. Bölgeden ev almak isteyenlerin, canlı ve rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduğunu söylemekte yarar olacaktır.

 

Kahramanmaraş Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, kentteki toplam konut sayısı 440.555’tir.  Hane başına düşen kişi sayısı, 4.15 gibi bir rakamla Türkiye ortalamasının üzerinde yer almaktadır. Kahramanmaraş’taki evlerin ortalama kullanım alanı 160 metrekaredir. Metrekare başına ortalama birim fiyat ise 1.182 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha açık bir ifade ile, Kahramanmaraş satılık daire düşünenlerin 189.120 Türk Lirasını gözden çıkarmaları gerekecektir. Ancak bu ortalama bir rakamdır ve seçtiğiniz evin konut tipi ile yer aldığı lokasyan fiyatı arttırabilir ya da azaltabilir. Örneğin sahibinden satılık daire Kahramanmaraş binevler tercih edenler yaklaşık 239.945 Türk Lirası gibi daha yüksek bir bedelle, hayallerindeki eve kavuşabilir. Konut tipine göre ev fiyatları şu şekildedir:

 

 • 1+1, 50 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 87.100 TL
 • 2+1, 106 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 124. 656 TL
 • 3+1, 160 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 172.600 TL

 

Eğer Kahramanmaraş satılık konut düşüncenizde kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan yardım isteyebilir veya Kahramanmaraş satılık daire Zedaş gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet Listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Kahramanmaraş Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Antalya Kepez Habibler Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Çankaya Ehlibeyt Mahallesi Kiralık Daire
 • Bursa Nilüfer Esentepe Mahallesi Kiralık Daire
 • Kayseri Melikgazi Kazımkarabekir Mahallesi Kiralık Daire
 • İstanbul Bağcılar Fatih Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.