Emlakjet

Kahramanmaraş Satılık Ev

araması için 499 ilan bulundu
search
Kahramanmaraşcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kahramanmaraş Satılık Konut Arama Rehberi

Kahramanmaraş Satılık Konut Almanın Avantajları

Kahramanmaraş satılık konut arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. Ev bakarken aklınızdaki sorulara cevap olabileceğine inandığımız bu yazıda bölge hakkında genel bilgilere yer verdik. Satılık Konut almak için ev iyi alternatiflerden illerden biri olan Kahramanmaraş pek çok açıdan yaşanması elverişli bir bölgedir. Tarihi, turizmi ve ekonomisiyle cezp edici özelliklere sahiptir. Ev almadan önce yapacağınız araştırmalar pek çok kritere göre değişiklik gösterir. Siz de ilk önce beklentileriniz belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Çünkü kimilerine göre evin bütçesi önemliyken bazı kişiler ulaşım ve eğitim olanaklarını ön planda tutmaktadırlar.

Kahramanmaraş Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Kahramanmaraş ekonomisi tarıma ve sanayiye dayanır. Bölge halkı tarım, ormancılık, hayvancılık ve avcılıkla uğraşır. İl topraklarında pek çok tarım ürünü yetişir. Önemli tarım ürünleri; buğday, arpa, pirinç çavdar, nohut, şekerpancarı ve pamuktur. Bölgede yetişen meyveler; çilek, üzüm, elma, kayısı, armut, zeytin, dut, antepfıstığı, fındık, yerfıstığı ve çamfıstığıdır. Bölgede domates, biber, lahana, soğan, kabak yetiştirilir. İlde modern tarım araçları, sulama ve gübreleme mevcuttur. Kahramanmaraş çayır, mera ve yayla açısından oldukça zengindir. Bölge sınırları içinde koyun, sığır ve kıl keçisi beslenir. Kümes hayvancılığı da ayrıca gelişmektedir. Pek çok arı kovanı bölgede yer alır. Menzelet, Kartalkaya, Sır Baraj göllerinde ve Tekirsuyu’nda alabalık, aynalı sazan, yayın ve kefal balıkları avlanır.

Kahramanmaraş Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

TÜİK 4 Şubat 2022 verilerine göre Kahramanmaraş il nüfusu 1.171.298 kişidir. İlde kilometrekareye 81 kişi düşmektedir. Yoğunluğun çok olduğu bölge 190 kişi ile Dulkadiroğlu’dur. İlde yıllık nüfus artış oranı %0,27 olmuştur. Nüfus artış oranı en yüksek ve en düşük ilçeler: Onikişubat ve Ekinöz’dür. 2022 TÜİK verilerine göre 11 İlçe ve belediye ve toplam 710 mahalle yer alır. Kahramanmaraş satılık konut tercih edecekler hareketli bir emlak piyasasıyla karşılaşacaklardır.

Kahramanmaraş’ın İlçeleri

Kahramanmaraş, Kurtuluş Savaşı'nda işgale direnişi ile TBMM tarafından 1925'te kente İstiklal Madalyası verilmiştir. Doğusunda Malatya ve Adıyaman, Batısında Kayseri ve Adana, Güneyinde Gaziantep ve Osmaniye, Kuzeyinde Sivas illeri bulunur. Maraş adı, 1973'te Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir. 2012'de büyükşehir olmuştur. Ayrıca bölge sınırları içerisinde yer alan Afşin - Elbistan A,B,C termik santralleri ile il, Ülkenin elektrik ihtiyacının %14'ünü karşılamaktadır. İlde yer alan ilçeler;

 • Afşin,
 • Andırın,
 • Çağlayan,
 • Cerit,
 • Dulkadiroğlu,
 • Ekinözü,
 • Elbistan,
 • Göksun,
 • Nurhak,
 • Onikişubat,
 • Pazarcık,
 • Türkoğlu.

Kahramanmaraş Satılık Konut Fiyat Bilgisi

2021 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık konutların alanları ortalama 160 metrekare olarak karşımız çıkar. Kahramanmaraş satılık konut fiyatları 517.280 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 3.233 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 21 yıldır. Kahramanmaraş satılık konut arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık konut Kahramanmaraş ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.