/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ovacıkcancel

Karabük Ovacık Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Ovacık Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluoyr. Emlakjet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ovacık satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Ovacık, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin Batı Karadeniz Bölümünde kalan Karabük il merkezine 47 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Halkının en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olduğu Ovacık ilçesi, Karabük’ün en az nüfusa sahip ilçesi konumundadır. İlçe topraklarının yapısı dağlık ve engebelidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Merkezinde ve çevre köylerinde kaya mezarları, tarihi su yolları, camiiler ve türbeler bulunmaktadır.

Karabük Ovacık satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Safranbolu ilçesi,
  • Kuzeybatısında Karabük İl Merkezi,
  • Batısında Eskipazar ilçesi,
  • Doğusunda Kastamonu’nun Araç ilçesi,
  • Güneyinde Çankırı’nın Çerkeş ve Atkaracalar ilçesi,
  • Güneydoğusunda Çankırı’nın Bayramören ilçesi bulunmaktadır. 

Ovacık Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 5.085’tir. Bu sayının yüzde 47,75’i kadın, yüzde 52,25’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 392 kilometrekare, rakımı ise 1.100 metredir. 1959 yılında 7033 sayılı kanun ile kurulmuştur. Karabük Ovacık satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 1 mahalle ve 42 köyü bulunmaktadır. Ovacık ilçesinin tek mahallesi Merkez Mahallesidir. Köyleri ise; Yürekören, Yığınot, Yeniören, Yaylacılar, Abdullar, Ahmetler, Alınca, Ambarözü, Avlağıkaya, Başboyunduruk, Belen, Beydili, Beydini, Yakaköy, Taşoğlu, Şamlar, Sülük, Soğanlı, Sofuoğlu, Sarılar, Pürçükören, Pelitçik, Küçüksu, Boduroğlu, Boyalı, Bölükören, Çatak, Çukurköy, Doğanlar, Dökecek, Dudaş, Ekincik, Erkeç, Koltuk, Kışlaköy, Kavaklar, İmanlar, Hatipoğlu, Güneysaz, Gümelik, Gökçedüz ve Ganibeyler Köyüdür. 

Karabük Ovacık satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Ovacık Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karabük’ün Ovacık ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 965 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.199 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 178.800 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karabük ilinin Ovacık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karabük Ovacık sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.