/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karabükcancel

Karabük Satılık Ev

araması için 71 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karabük Satılık Konut Arayanlara İl Rehberi

Karabük satılık konut düşünenler için, şehre daire hemen hemen tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı hazırladık. Karabük’ü daha yakından tanımanızı sağlayacak bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin kuzey kısmında, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Karabük ili, 1937 yılına kadar Safranbolu’nun bir mahallesi idi. 1935 yılında açılan Ankara-Zonguldak demiryolları, bölgenin yerel halk tarafından fark edilmesini sağladı. Ulaşım imkanlarının kolaylaşması ve kentte bulunan kömür yatakları hem özel sektörün hem de kamu sektörünün ilgisini çekti. 1937 yılında açılan Demir Çelik Fabrikası, kent tarihi için adeta bir dönüm noktasıdır. Bu tarihten itibaren, hızla gelişen, kentleşen ve kalabalıklaşan Karabük 1995 yılında il statüsüne kavuştu. İl statüsünü alırken, Çankırı’nın Ovacık ve Eskipazar, Zonguldak’ın Yenice, Safranbolu ve Eflani ilçelerini de bünyesine kattı.

 

Karabük Satılık Konut Düşünenlere Kentteki Ekonomik Durum

Karabük satılık daire tercih edeceklerin, muhtemelen dikkat ettiği bir başka unsur şehrin ekonomik durumu ve istihdam potansiyelidir. Karabük, bir sanayi kentidir. Türkiye’nin en büyük demir çelik fabrikalarının kuruluş noktaları burada yer almaktadır. Ülkenin en büyük sanayi kuruluşu olan Kardemir, ilde faaliyet göstermektedir. Bu sebeple, mavi yakalılar için şehrin istihdam potansiyeli bir hayli yüksektir. Bölgenin temel geçim kaynağı bu olsa da yerel halkın bir kısmı halen tarım ve ormancılıkla ilgilenmektedir. İl topraklarının %22.4’ü ekili-dikili arazilerden oluşmaktadır. Ayrıca doğanın büyük bir hediyesi olan ormanlar, kent arazilerinin %65.5’i üzerine yayılmıştır. Geleneksel şekilde devam ettirilen ormancılık faaliyetleri, imalat sanayii ile birleştirilmeye çalışılmaktadır.

 

Karabük Satılık Konut Tercihinde Bulunacaklara İlçe Bilgisi

Karabük satılık ev düşünenler, kentin demografik yapısı hakkında bilgi sahibi olmalıdırlar. 2018 yılı TÜİK Verilerinden edinilen bilgiye göre, kentte toplam 248.014 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %50.24’ü erkek, %49.76’sı kadındır. Yüzölçümü 4.103 kilometre olan şehirde kilometrekareye düşen kişi sayısı 60 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı, il merkezinde artış göstermektedir. Karabük satılık daire tercih edecekler arayışlarını aşağıdaki ilçelerden birinde gerçekleştirebilirler:

 

  • Merkez
  • Safranbolu
  • Yenice
  • Eflani
  • Ovacık

 

Karabük satılık müstakil ev bakanlar, arayışlarını Safranbolu ilçesi ve civarında yoğunlaştırırlarsa, çok hoş seçenekler ile karşılaşabilirler. Bu arada ilçedeki emlak piyasasının bir hayli canlı olduğunu belirtmemiz gerekir. Özellikle sahibinden satılık daire Karabük Esentepe arayanların, süreç içerisinde hızlı karar almaları gerekebilir.

 

Karabük Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre, Karabük’te toplam 129.853 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 1.73 olarak hesaplanmıştır. Karabük’te satılık evler yaklaşık 115 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.440 Türk Lirası’dır. Karabük satılık daire seçimi yapacak bir kişinin, yaklaşık 165.600 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak bu ortalama bir rakamdır. Seçtiğiniz konut tipi ve bu konutun yer aldığı lokasyon fiyatı ciddi derecede değiştirebilir.  Örneğin Karabük Aydınlıkevlerde satılık daireler ortalama 151.158 Türk Lirası’ndan satışa çıkmaktadır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

  • 1+1, 55 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 101.145 TL
  • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 137.200 TL
  • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 177.190 TL
İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

3 Haziran 2020

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

2 Haziran 2020

Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

1 Haziran 2020

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Karabük Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.