/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıvelilercancel

Karaman Sarıveliler Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarıveliler Satılık Konut Düşünenlere Özel Emlakjet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Sarıveliler satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Sarıveliler, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneyinde, Orta Torosların kuzeyinde ve İç Anadolu Bölgesini Akdeniz Bölgesine bağlayan konumda bulunan Karaman ilinin bir ilçesidir. Orta Anadolu bölgesinde yer alan Karaman iline uzaklığı 161 kilometredir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yapılan kazı çalışmalarına göre bölgedeki ilk yerleşimin M.Ö. 8000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. İl Hititler zamanında bir askeri ve ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Daha sonrasında Lidyalılar ve Frigyalıların egemenliği altına geçmiştir. Yerleşimin olduğu ilk yıllardan beri çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmış olan bölgede yer altı şehirleri, mağaralar ve inanç mekanları bulunmaktadır. Sarıveliler satılık konut arayanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Başyayla ilçesi ile Konya il sınırı,
  • Batısında Antalya il sınırı,
  • Doğusunda Başyayla ve Ermenek ilçesi,
  • Güneyinde Ermenek ilçesi bulunmaktadır. 

Sarıveliler Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 12.601’dir. Bu sayının yüzde 47,96’sı kadın, yüzde 52,04’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 590 kilometrekare, rakımı ise 1.650 metredir. Sarıveliler satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 18 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları; Çakıllar Mahallesi, Çukurbağ Mahallesi, Turcalar Mahallesi, Adiller Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ulucami Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Karakaya Mahallesi, Gülpazar Mahallesi ve Küçük Karapınar Mahallesidir. 

Karaman Sarıveliler satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Sarıveliler Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Karaman’ın Sarıveliler ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 145 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.006 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.133 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 216.630 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Karaman ilininin Sarıveliler ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Karaman Sarıveliler sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Sarıveliler Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.