/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arpaçaycancel

Kars Arpaçay Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Arpaçay Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Arpaçay satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Arpaçay, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars ilinin bir ilçesidir. Doğusunda Ermenistan devlet sınırı ve Akyaka ilçesi, güneyinde Kars il merkezi ve kuzeyinde Çıldır ilçesi, batısında ise Susuz ilçesi bulunmaktadır. Ermenistan devlet sınırında 10 kilometrelik sınır boyuna sahiptir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1927 yılında Kızılçakçak ve Arpaçay kazalarının birleştirilerek ilçenin doğusundan geçen Arpaçayı’nın ismini alarak ilçe oluşturulmuştur. İlçe arazi yapısı dalgalı olup küçük çapta tepeleri bulunur. İlçe sınırlarından Telek suyu ve Kars Çayı geçmektedir. Karasal iklim özelliği görülen ilçede yaz mevsiminin ortalama sıcaklığı 19.7 derece, kış mevsiminin ise -4.3 derecedir. Kar yağışı yoğun olarak görülen ilçede ortalama kar kalınlığı 42 santimetre olarak hesaplanmıştır.

Arpaçay Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 17.373’tür. Bu sayının yüzde 48,04’ü kadın, yüzde 51,96’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.165 kilometrekare, rakımı ise 1.450 metredir. Arpaçay satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 4 adet mahallesi bulunmaktadır. Bu mahalleleri;

  • Yeni Mahallesi,
  • Yalınçayır Mahallesi,
  • Bahçeler Mahallesi,
  • Orta Mahallesidir. 

Arpaçay satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

Arpaçay Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Arpaçay ilçesindeki ve il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 92 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 877 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.328 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 85.376 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Arpaçay ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Arpaçay sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Arpaçay Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.