/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıkamışcancel

Kars Sarıkamış Satılık Ev

araması için 8 ilan bulundu

Sarıkamış Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Sarıkamış satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Sarıkamış, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars iline 53 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçe yüzölçümünün 30 bin hektarlık alanı Sarıçam ormanları ile kaplıdır. Sarıkamış iklim olarak karasaldır. Kış mevsimleri çok uzun, sert ve soğuk geçer. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yerleşim bölgelerinin yakınlarında yapılan araştırmalara göre Erken Demir Çağına ait özellik gösteren mezarlar bulunmuştur. Bölgede elde edilen Erken Demir Çağı, İlk Tunç Çağı, Demir Çağı ve Orta Çağ kemikleri bu devirlerde yerleşimin olduğu ortaya çıkmaktadır.

Türkiye’nin kuruluş tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan ilçe, 1914 yılında gerçekleştirilen Sarıkamış Harekatında kaybedilen askerlerimizin şehit olduğu topraklardır. 

Sarıkamış satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Selim ve Şenkaya ilçeleri,
  • Doğusunda Selim ve Kağızman ilçeleri,
  • Batısında Şenkaya ve Horasan ilçesi,
  • Güneyinde Eleşkirt ve Horasan ilçesi ile çevrilidir. 

Sarıkamış Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 42.683’tür. Bu sayının yüzde 46,20’si kadın, yüzde 53,80’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.971 kilometrekare, rakımı ise 2.102 metredir. Kars Sarıkamış satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 8 mahallesi vardır. Bunlardan; Şehitler Mahallesi, İnönü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kazımkarabekir Mahallesi, Erenler Mahallesi, Tepe Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. 

Kars Sarıkamış satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İl geneline karayolu, havayolu ve demiryolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Kars Havaalanı ilçe merkezine 3 kilometre mesafededir. Kars il merkezinden Türkiye’nin her yerine ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. İlçeye ulaşım ise belediyeye ait yolcu minibüsleri ve otobüsleri ile sağlanır. Kars il merkezinden hareketle saat başı olmak üzere Sarıkamış’a her gün minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

Sarıkamış Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 95 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 516 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.583 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 59.945 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Sarıkamış ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Sarıkamış sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Sarıkamış Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.