/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Susuzcancel

Kars Susuz Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Susuz Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Tanıtım Bilgileri

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Susuz satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Susuz, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars iline 24 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçe Kuzeydoğu Anadolu’nun en yüksek yaylalarının eteğinde vadi tabanına kurulmuştur. Susuz iklim olarak karasaldır. Kış mevsimleri çok uzun, sert ve soğuk geçer. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yerleşim bölgelerinin yakınlarında yapılan araştırmalara göre Erken Demir Çağına ait özellik gösteren mezarlar bulunmuştur. Bölgede elde edilen Erken Demir Çağı, İlk Tunç Çağı, Demir Çağı ve Orta Çağ kemikleri bu devirlerde yerleşimin olduğu ortaya çıkmaktadır.

Susuz satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Ardahan ili Hoçvan ilçesi, 
 • Kuzeydoğu ve doğusu Arpaçay ilçesi, 
 • Batısında Göle ilçesi, 
 • Güneyinde Kars Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

Susuz Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 10.497’dir. Bu sayının yüzde 48,79’u kadın, yüzde 51,21’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 645 kilometrekare, rakımı ise 1.750 metredir. Kars Susuz satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 3 mahallesi vardır. Bunlar; 

 • Kazım Karabekir Mahallesi,
 • İnkılap Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesidir.

Kars Susuz satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İl geneline karayolu, havayolu ve demiryolu ulaşımı sağlanabilmektedir. Kars Havaalanı ilçe merkezine 3 kilometre mesafededir. Kars il merkezinden Türkiye’nin her yerine ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. İlçeye ulaşım ise belediyeye ait yolcu minibüsleri ve otobüsleri ile sağlanır. Kars il merkezinden hareketle saat başı olmak üzere Susuz’a her gün minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

Susuz Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kars’ın Susuz ilçesindeki ve Kars il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 736 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.622 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 166.160 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kars ilininin Susuz ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kars Susuz sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Susuz Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.