Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kastamonu Devrekani Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Devrekanicancel
Kastamonucancel

Devrekani Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler Kılavuzu

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Devrekani satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Devrekani, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu iline 32 kilometre uzaklıkta kuzeydoğusunda yer alan ilçesidir. İlçenin büyük bir bölümü ormanlık engebeli alanla kaplıdır. Karadeniz iklimi hakim olan ilçede yaz mevsimi sıcak, kış mevsimi ise yağışlı ve ılık geçer. İlçe halkının büyük çoğunluğunun ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Doğa turizmi açısından görülmeye değer mekanlarından bazıları; Akdoğan Şelalesi, Belovacık Balıklı Göl, Alçılar Mağarası, Gizemli Mağara ve Yaralıgöz Mesiresi. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Yerleşim bölgelerinin yakınlarında yapılan araştırmalara göre M.Ö. 7. Yüzyılda ilk yerleşim olmuştur. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. Devrekani satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Azdavay, Ağlı, Pınarbaşı ilçeleri,
 • Kuzeydoğusunda Seydiler ilçesi,
 • Doğusu Kastamonu Merkez ilçesi, 
 • Batısında Karabük il sınırı,
 • Güneyinde Araç ve İhsangazi ilçeleri ile çevrilidir. 

Devrekani Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 13.482’dir. Bu sayının yüzde 49,99’u kadın, yüzde 50,01’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 715 kilometrekare, rakımı ise 1.070 metredir. Devrekani satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 8 mahallesi vardır. Bunlar; 

 • Etçiler Mahallesi,
 • Kurtşeyh Mahallesi,
 • Çayırcık Mahallesi,
 • Ahiçelebi Mahallesi,
 • İsmailbey Mahallesi,
 • Mütevelli Mahallesi,
 • Sazyaka Mahallesi ve
 • Kadirbey Mahallesidir. 

Kastamonu Devrekani satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı Kastamonu-İnebolu D765 Devlet karayoluna bir makas ile bağlanmaktadır. Coğrafi yapısı nedeniyle inişli çıkışlı ve büyük bölümü sert virajlardan oluşan yolları vardır. Günün her saatinde il merkezine karşılıklı olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

Devrekani Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Devrekani ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 784 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.781 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 149.760 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Devrekani ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Devrekani sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.