/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hanönücancel

Kastamonu Hanönü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hanönü Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler Kılavuzu

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Hanönü satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Hanönü, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu iline 72 kilometre uzaklıkta kuzeydoğuda, Sinop ili sınırında yer alan ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe Türkiye’nin Batı Karadeniz Bölgesindeki eski İpek Yolu üzerindeki tariihi han çevresinde mesken olarak seçilmiştir .Hanönü ismi de ilçe merkezindeki bu tarihi Han’dan alır. 1988 yılında Hanönü ismi ile belediye teşkilatı kurulmuştur. İlçenin çevresi yüksek tepelerle çevrilidir ve Gökırmak kenarında küçük ovaları mevcuttur. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. Hanönü satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde ve doğusunda Sinop il sınırı,
  • Batısında Taşköprü ilçesi, 
  • Güneyinde Taşköprü ilçesi ve Sinop il sınırı ile çevrilidir. 

Hanönü Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 4.156’dır. Bu sayının yüzde 49,52’si kadın, yüzde 50,48’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 417 kilometrekare, rakımı ise 430 metredir. Hanönü satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 3 mahallesi vardır. Bunlar; 

  • Hanönü Mahallesi
  • Gelinbükü Mahallesi ve
  • Vakıf Geymene Mahallesidir. 

Kastamonu Hanönü satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı Kastamonu-Sinop Devlet karayolu ile sağlanmaktadır. Coğrafi yapısı nedeniyle inişli çıkışlı ve büyük bölümü sert virajlardan oluşan yolları vardır. Günün her saatinde il merkezine karşılıklı olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

Hanönü Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Hanönü ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.055 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.673 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 156.840 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Hanönü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Hanönü sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Hanönü Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.