Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kastamonu İhsangazi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
İhsangazicancel
Kastamonucancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İhsangazi Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler Kılavuzu

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. İhsangazi satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

İhsangazi, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu iline 40 kilometre uzaklıkta güneybatısında yer alan ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 1968 yılına kadar Mergüze adıyla bilinen bölge, öncesinde Araç ilçesinde bağlı bir nahiye iken, bu yıl sonrasında Belediye teşkilatı kurularak Kastamonu merkezine bağlanmıştır. 1987 yılında ilçe statüsüne yükselmiştir. İhsaniye ilçesine bağlı 23 köy ve 10 mahallesi vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. İlçede yaşayan halkın ekonomik gelir kaynağı tarım ve hayvancılığa bağlıdır. İhsangazi satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Kastamonu Merkez ve Daday ilçeleri,
 • Doğusunda Kastamonu Merkez ilçesi,
 • Batısında Araç ilçesi, 
 • Güneyinde Çankırı il sınırı ile çevrilidir. 

İhsangazi ilçesinde Kastamonu Üniversitesi, İhsangazi Meslek Yüksek Okulu yer almaktadır. 

İhsangazi Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 5.469’dur. Bu sayının yüzde 51,44’ü kadın, yüzde 48,56’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 445 kilometrekare, rakımı ise 1.000 metredir. İhsangazi satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 10 mahallesi vardır. Bunlar; 

 • Elçelebi Mahallesi
 • Çay Mahallesi
 • Kalfat Mahallesi
 • Afşar Mahallesi
 • İsalar Mahallesi
 • Yeşil Mahallesi
 • Sevindik Mahallesi
 • Sipahiler Mahallesi
 • Yeni Mahallesi ve
 • Kuşçular Mahallesidir. 

Kastamonu İhsangazi satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı Kastamonu-Çankırı D765 karayolu ve Kastamonu-Araç D030 Devlet Karayolu ile sağlanabilmektedir. Coğrafi yapısı nedeniyle inişli çıkışlı ve büyük bölümü sert virajlardan oluşan yolları vardır. Günün her saatinde il merkezine karşılıklı olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

İhsangazi Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun İhsangazi ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 130 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 872 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.285 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 138.970 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin İhsangazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu İhsangazi sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.