/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İnebolucancel

Kastamonu İnebolu Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İnebolu Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler Kılavuzu

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. İnebolu satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

İnebolu, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu iline 89 kilometre uzaklıkta Karadeniz kıyısında yer alan ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Geleneksel yerli mimarinin birçok örneğine sahip bir Karadeniz Liman şehridir. Batı Karadeniz bölümünün hemen kıyı gerisinden itibaren yükselen, kıyıya paralel uzanan Küre dağlarının kuzey eteklerinde yer alır. Toplamda 34 kilometrelik sahil kıyı şeridine sahiptir. İlçe sınırları içinde 10 mahalle ve 81 köy vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. İlçede yaşayan halkın ekonomik gelir kaynağı tarım ve hayvancılığa bağlıdır. İnebolu satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Doğusunda Abana ve Bozkurt ilçeleri,
 • Batısında Cide ilçesi, 
 • Güneyinde Devrekani, Küre ve Azdavay ilçeleri ile çevrilidir. 

İnebolu Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 21.738’dir. Bu sayının yüzde 49,58’i kadın, yüzde 50,42’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 417 kilometrekare, rakımı ise 25 metredir. İnebolu satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 10 mahallesi vardır. Bunlar; 

 • Karaca Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Boyran Mahallesi
 • Kızılkara Mahallesi
 • Avara Mahallesi
 • Cünürye Mahallesi
 • Karadeniz Mahallesi
 • Yukarıhatipbağı Mahallesi
 • Aşağıhatipbağı Mahallesi ve
 • Camiikebir Mahallesidir. 

Kastamonu İnebolu satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçe ulaşımı Bartın-İnebolu D010 Devlet karayolu ve Kastamonu-İnebolu D765 Devlet Karayolu ile sağlanabilmektedir. Coğrafi yapısı nedeniyle inişli çıkışlı ve büyük bölümü sert virajlardan oluşan yolları vardır. Günün her saatinde il merkezine karşılıklı olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. 

İnebolu Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun İnebolu ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.441 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.326 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 229.125 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin İnebolu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu İnebolu sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

İnebolu Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.