/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kürecancel
Kastamonucancel

Kastamonu Küre Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Küre Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler Kılavuzu

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Küre satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Küre, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu ilinin il merkezine 60 kilometre kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Geleneksel yerli mimarinin birçok örneğine sahip küçük Karadeniz şehridir. Evliyalar şehri olarak da bilinen Kastamonu Anadolu’nun en eski şehirlerinden sayılmaktadır. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi eser mevcuttur. Küçük bir orman kasabası olarak tanımlandırılan Küre, yaklaşık 1500 metre yükseklikte, iki dağ arasında bir vadide kurulmuştur. İlçe sınırları içinde 4 mahalle ve 34 köy vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. İlçede yaşayan halkın ekonomik gelir kaynağı ilçeden çıkarılan bakır maden işletmesi ve ormancılıktır. Küre satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde İnebolu ve Doğanyurt ilçeleri,
 • Doğusunda Bozkurt ve Devrekani ilçeleri,
 • Batısında Azdavay ve Ağlı ilçeleri, 
 • Güneyinde Seydiler, Devrekani ve Ağlı ilçeleri ile çevrilidir. 

Küre Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.119’dur. Bu sayının yüzde 49,57’si kadın, yüzde 51,43’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 406 kilometrekare, rakımı ise 950 metredir. Küre satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 4 mahallesi vardır. Bu mahalleler; 

 • Müderis Mahallesi
 • Camiikebir Mahallesi
 • Saman Mahallesi ve
 • Camievsat Mahallesidir. 

Küre satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kastamonu-İnebolu D 765 Devlet Karayolu üzerinden sağlanabilmektedir. Kastamonu Merkez’e yaklaşık 60 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın belirli günlerinde iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir.  İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Küre Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Küre ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 125 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 817 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.215 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 112.875 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Küre ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Küre sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

Konut fiyatları cep yakarken 3 yıllık...

27 Mayıs 2022

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

Hükümet Düğmeye Bastı! Bu Adada Yaşar...

27 Mayıs 2022

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Sat...

27 Mayıs 2022

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

Arsa yatırımı yapmak isteyenlere fırs...

27 Mayıs 2022

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

Bakan Kurum'dan Kira Açıklaması

26 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.