/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarbaşıcancel

Kastamonu Pınarbaşı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Pınarbaşı Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Pınarbaşı satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Pınarbaşı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu ilinin il merkezine 97 kilometre kuzeybatısında yer alan bir ilçesidir. Pınarbaşı, yeşil ormanları, kanyonları ve mağaraları, ahşap evleri ve geleneksel yaşam tarzı ile küçük bir Karadeniz şehridir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi eser mevcuttur. İlçe dağlık engebeli bir araziye sahiptir. Dağlar arasında kalan vadileri küçük plato düzlükleri ile Zara Çayı’nın vadi tabanı ekonomik faaliyet ve yerleşim alanıdır. İlçe sınırları içinde 6 mahalle ve 27 köy vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. Pınarbaşı satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Cide ilçesi,
 • Kuzeydoğusunda Şenpazar ilçesi,
 • Doğusunda Azdavay ilçesi, 
 • Batısında Bartın’ın Ulus ilçesi,
 • Güneyinde Daday ve Eflani ilçeleri ile çevrilidir. 

Pınarbaşı Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.020’dir. Bu sayının yüzde 48,24’ü kadın, yüzde 51,76’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 546 kilometrekare, rakımı ise 700 metredir. Pınarbaşı satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 6 mahallesi vardır. Bu mahalleler; 

 • Atatürk Mahallesi
 • Uzunçam Mahallesi
 • Çamkışla Mahallesi
 • Çalkaya Mahallesi
 • Fatih Mahallesi ve
 • Cumhuriyet Mahallesidir. 

Pınarbaşı satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Azdavay Pınarbaşı Yolu üzerinden sağlanabilmektedir. Kastamonu Merkez’e yaklaşık 97 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın belirli günlerinde iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Pınarbaşı Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Pınarbaşı ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 102 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.493 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.842 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 174.012 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Pınarbaşı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Pınarbaşı sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Pınarbaşı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.