/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Seydilercancel

Kastamonu Seydiler Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Seydiler Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Seydiler satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Seydiler, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu ilinin il merkezine 33 kilometre kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. Seydiler, yeşil ormanları, ahşap evleri ve geleneksel yaşam tarzı ile küçük bir Karadeniz şehridir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi eser mevcuttur. İlçe dağlık engebeli bir araziye sahiptir. İlçe sınırları içinde 10 mahalle ve 16 köy vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. Seydiler satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Küre ilçesi,
 • Kuzeybatısında Ağlı ilçesi,
 • Doğusunda Devrekani ilçesi, 
 • Güneybatısında Daday ilçesi,
 • Güneyinde Kastamonu Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

Seydiler Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 4.143’tür. Bu sayının yüzde 49,96’sı kadın, yüzde 50,04’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 233 kilometrekare, rakımı ise 1.030 metredir. Seydiler satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği 10 mahallesi vardır. Bu mahalleler; 

 • Yayla Mahallesi
 • Ayvatlar Mahallesi
 • Hacıkayalar Mahallesi
 • Batıörcünler Mahallesi
 • Yukarıarslanlı Mahallesi
 • Demirciözü Mahallesi
 • Yağlar Mahallesi
 • Aşağıarslanlı Mahallesi
 • Delihacılar Mahallesi ve
 • Merkez Mahallesidir. 

Seydiler satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kastamonu-İnebolu Devler Karayolu üzerinden sağlanabilmektedir. Kastamonu Merkez’e yaklaşık 33 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın belirli günlerinde iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Seydiler Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Seydiler ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 112 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.102 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.715 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 160.720 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Seydiler ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Seydiler sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Seydiler Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.