/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşköprücancel

Kastamonu Taşköprü Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşköprü Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Taşköprü satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Taşköprü, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Kastamonu ilinin merkezine 42 kilometre kuzeydoğusunda bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe ismini, Roma öncesi dönemlerden kalma olduğu tahmin edilen ve günümüzde kullanımı devam eden Gökırmak’ın üzerindeki 68 metrelik taş köprüden almaktadır. İlçe toprakları antik Pompeiopolis şehrinin civarında, Gökırmak kenarında ve Kastamonu-Boyabat yolu üzerinde kurulmuştur. İlçe sınırları içinde 14 mahalle vardır. Taşköprü satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Çatalzeytin ilçesi,
  • Batısında Merkez ilçe ve Devrekani ilçesi,
  • Güneyinde Tosya ilçesi,
  • Doğusunda Sinop il sınırı ve Hanönü ilçesi, 
  • Güneydoğusunda Çorum ili ile komşudur. 

Taşköprü Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 38.849’dur. Bu sayının yüzde 50,90’ı kadın, yüzde 49,10’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.752 kilometrekare, rakımı ise 500 metredir. Taşköprü satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Bahçelievler Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Musalla Mahallesi, Gizlice Mahallesi, Ağcikişi Mahallesi, Ethem Mahallesi, Harmancık Mahallesi, Karasait Mahallesi, Sümer Mahallesi ve Tekke Mahallesidir. 

Taşköprü satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Karabük-Amasya D 030 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Taşköprü Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Taşköprü ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 641 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.858 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 125.070 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Taşköprü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Taşköprü sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Taşköprü Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.