/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tosyacancel

Kastamonu Tosya Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Tosya Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Tosya satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Tosya, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kastamonu ilinin il merkezine 77 kilometre güneydoğusunda yer alan bir ilçesidir. Ilgaz Dağları ve Küre Dağları deniz etkisini keser ve Karadeniz’in ılımanlaştırıcı etkisi pek görünmez. İklimi Karadeniz ile İç Anadolu karasal iklimi arasında geçiş özelliği taşır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi eser mevcuttur. Tosya’nın ekonomik gelir kaynağı olarak ilk sırada pirinç üretimi gelmektedir. Ahşap kapı alanında ihracat ve ihracat edilmektedir. İlçe sınırları içinde 23 mahalle vardır. Köyler, ilçe merkezlerine uzak ve dağınık bir haldedir. Tosya satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Kastamonu Merkez ve Taşköprü ilçesi,
 • Batısında ve güneybatısında Çankırı il sınırı, 
 • Doğusunda ve güneyinde Çorum il sınırı ile çevrilidir. 

Tosya Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 40.245’tir. Bu sayının yüzde 51,48’i kadın, yüzde 48,52’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.302 kilometrekare, rakımı ise 880 metredir. Tosya satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler;

 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Hocaimat Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yunus Emre Mahallesi,
 • Dilküşa Mahallesi,
 • İbni Selim Mahallesi,
 • Çatma Mahallesi ve 
 • Karşıyaka Mahallesidir. 

Tosya satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kastamonu-Çankırı-Ankara-Çorum-Kargı-İskilip-Ilgaz ile ayrı olarak tüm köyleri ile bağlantısı Devlet Karayolu üzerinden sağlanabilmektedir. Kastamonu Merkez’e yaklaşık 77 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın belirli günlerinde iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Tosya Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kastamonu’nun Tosya ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 120 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 930 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.950 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 166.560 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kastamonu ilininin Tosya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kastamonu Tosya sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Tosya Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.