/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kastamonucancel

Kastamonu Satılık Ev

araması için 366 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kastamonu Satılık Konut Bakanlara Önemli Bilgiler

Kastamonu satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, şehre dair tüm önemli bilgileri bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin kuzey kısmında yer alan Kastamonu ile, Karadeniz Bölgesi’nde bulunmaktadır. Kentin komşuları Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın illeridir.  Kastamonu ilinin kuzey kısmında Karadeniz’ e kıyısı bulunmaktadır. Sahil şeridir 170 kilometreyi bulmaktadır.  İl merkezi, kent ile aynı adı taşımaktadır. Şehir, 13.108 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Denizden yüksekliği ise 775 metre olarak hesaplanmıştır. Daha eski bir tabirle, kentin rakımı 775’tir. İlin en yüksek noktası ise 2.565 metrelik yüksekliği ile Çatalılgaz Tepesi’dir. Şehirde dağlar denize paralel uzanmaktadır.

 

Kastamonu Satılık Konut Düşünenlere Şehrin Kısa Tarihi

Kastamonu satılık ev tercih edecekler, kentin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kastamonu kentinin, ismini nereden aldığı tam olarak bilinememektedir. Ancak bu konuda çeşitli rivayetler vardır. En çok kabul gören görüşe göre Bizans İmparatorluğu döneminde bölgede Kommenos Hanedanlığı hüküm sürmüştür. Burada bulunan kale ise Kastra-Komnen ismini taşımaktadır.  Hanedanlığın o dönemki kayıtlarında da bölge Castamon olarak bilinmektedir. Dolayısı ile kentin isminin buradan geldiğine inanılmaktadır. Bunun dışına şehrin tarihi Paleolitik Döneme kadar dayanmaktadır. Bölgede Hititler, Frigler, Persler, Romalılar ve Türkler hakimiyet kurmuştur. Selçuklu Dönemi’nde kent Türkmenlerin başkenti olarak bilinmektedir.  Milli Mücadele döneminde, İstanbul’dan kaçırılan silahlar ve cephaneler Kastamonu üzerinden Ankara’ya gönderilmiştir. Bu sebeple şehir, Kurtuluş Savaşı döneminde oldukça önemli bir rol üstlenmiştir.

 

Kastamonu Satılık Konut Tercih Edeceklere ilçe bilgisi

2018 Yılı TÜİK verilerine göre kentte toplam 383.373 kişi yaşamaktadır. Bu kişilerin %49.93’ü erkek, geriye kalan %50.07’si kadındır. Nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Kentin nüfusu bir önceki yıla göre 11.000 artmıştır. Bu oldukça yüksek bir rakamdır. İlde kilometrekareye 29 insan düşmektedir. Bu sayı Abana ilçesinde 152’ye çıkmaktadır. Kastamonu, 20 ilçe, 20 belediye ve belediyelere bağlı 173 mahalle ile 1054 köyden oluşmaktadır.  Kastamonu satılık daire arayanlar, aşağıdaki ilçelere göz gezdirebilirler:

 

 • Merkez
 • Tosya
 • Taşköprü
 • Cide
 • İnebolu
 • Araç
 • Devrekani
 • Bozkurt
 • Daday
 • Azdavay

 

Yalnız Kastamonu satılık müstakil ev düşünenlerin tercihlerini, merkez dışındaki ilçelerden yana kullanmaları, hayallerindeki eve kavuşma ihtimalini arttıracaktır.

 

Kastamonu Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan verilere göre Kastamonu’da toplam 228.178 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı 1.4’tür. Kastamonu satılık ev ortalama 115 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.699 Türk Lirası’dır.  Kısacası Kastamonu satılık daire alacakların yaklaşık 195.385 Türk Lirası ödemeleri gerekecektir. Bölgeden aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise 28 yılda gerçekleşmektedir.  Ancak yerleşmeyi düşündüğünüz ilçe veya mahalle bu rakamı değiştirmektedir.  Örneğin Kastamonu Taşköprü yolunda satılık daireler arayan bir kişinin 136.370 Türk Lirası ödeyerek ev sahibi olması mümkündür. Taşköprü ilçesinde olmasına rağmen Kastamonu Olukbaşında satılık daireler 157.510 Türk Lirası’ndan satışa çıkmaktadır. Dolayısı ile seçtiğiniz evin yer aldığı lokasyon, ev bedeli üzerinde oldukça belirleyicidir. Eğer Kastamonu satılık konut arayışınızı mutlu bir şekilde tamamlamak isterseniz, şehirde yer alan emlakçılardan yardım isteyebilir veya çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet Listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

 

 • 1+1, 56 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 98.000 TL
 • 2+1, 115 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 152.145 TL
 • 3+1, 150 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 216.000   TL
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

Gayrimenkulün Yeşil-Beyazı, Futbolun ...

2 Ekim 2020

Kastamonu Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.