Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akkışlacancel
Kaysericancel

Kayseri Akkışla Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Akkışla Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Akkışla satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Akkışla, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin il merkezine 79 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bir ilçesidir. İlçe ismini, kuzeyinde bulunan kayaların beyazlığından dolayı ‘Ak’, hayvanların kış aylarında dışarda kalmasına müsait olmasından dolayı ise ‘Kışla’ kelimelerinin birleştirilmesi sonucunda almıştır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Akkışla halkı, Orta Asya’dan görece oba olarak gelmiş ve bugünkü ilçe sınırları içerisine yerleşmiştir. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi kalıntı mevcuttur. İlçe sınırları içinde 11 mahalle vardır. Akkışla satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Gemerek ilçesi, 
 • Batısında Sarıoğlan ilçesi,
 • Doğusunda Pınarbaşı ilçesi,
 • Güneyinde Pınarbaşı ve Bünyan ilçeleri ile çevrilidir. 

Akkışla Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.429’dur. Bu sayının yüzde 49,42’si kadın, yüzde 50,58’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 371 kilometrekare, rakımı ise 1.350 metredir. Akkışla satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler;

 • Yukarı Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Ortaköy Mahallesi,
 • Gömürgen Mahallesi,
 • Uğurlu Mahallesi,
 • Kululu Mahallesi,
 • Ganişeyh Mahallesi,
 • Şen Mahallesi, 
 • Gümüşsu Mahallesi,
 • Girinci Mahallesi ve 
 • Yeşil Mahallesidir. 

Akkışla satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri - Sivas D 260 Devlet Karayolu üzerinden Akkışla Yolundan devam ederek sağlanabilmektedir. Kayseri Merkez’e yaklaşık 80 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Akkışla Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Akkışla ilçesindeki ve Kayseri il genelindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 165 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.049 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.135 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 235.785 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Akkışla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Akkışla sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.