/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bünyancancel

Kayseri Bünyan Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Bünyan Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Bünyan satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Bünyan, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin il merkezine 41 kilometre doğusunda yer alan bir ilçesidir. 1895 yılında Pınarbaşı ilçesinden ayrılarak ‘Bünyanı-ı Hamit’ adıyla ilçe olmuştur. 1908 yılında ilan edilen Meşrutiyetten sonra ismi Bünyan olarak kalmıştır. 1912 yılında Sivas’tan ayrılarak Kayseri’ye bağlanmıştır. İlçe merkezi 1900 metre yüksekliği olan Koramaz dağının kuzey yamaçlarına kurulmuştur. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Antik çağdan ve Türk-İslam döneminden kalma pek çok tarihi kalıntı mevcuttur. İlçe sınırları içinde 44 mahalle ve 25 köy vardır. Bünyan satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Sarıoğlan ve Akkışla ilçesi, 
 • Batısında Kocasinan ve Melikgazi ilçesi,
 • Doğusunda Pınarbaşı ilçesi,
 • Güneyinde Tomarza ve Talas ilçeleri ile çevrilidir. 

Bünyan Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 31.497’dir. Bu sayının yüzde 44,25’i kadın, yüzde 55,75’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.210 kilometrekare, rakımı ise 1.375 metredir. Bünyan satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler;

 • Sağlık Mahallesi,
 • Yakutiye Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Akmescit Mahallesi, 
 • Sümer Mahallesi,
 • Güllüce Mahallesi ve 
 • Cumhuriyet Mahallesidir. 

Bünyan satılık müstakil ev arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri - Sivas D 260 Devlet Karayolu üzerinden Kayseri-Malatya Yolundan devam ederek sağlanabilmektedir. Kayseri Merkez’e yaklaşık 41 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Bünyan Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Bünyan ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 124 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 623 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.323 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 118.296 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Bünyan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Bünyan sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.