/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Develicancel

Kayseri Develi Satılık Ev

araması için 259 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Develi Satılık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Develi satılık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Develi ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Develi ilçesi, Kayseri'nin il merkezinden sonra en büyük ilçesidir. Eski adı "Everek" olarak bilinir. 1926 senesine kadar Kozan'a bağlı kalmıştır. Bu tarihte ilçe statüsü elde ederek Kayseri iline bağlanmıştır.

Develi Satılık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Develi ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kayseri iline bağlıdır. Daha spesifik olmak gerekirse İç Anadolu Bölgesi'nin Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunur. Erciyes Dağı'nın güneyine doğru 6 kilometrelik bir mesafede kurulmuştur. Kayseri il merkezine, Tekir Yaylası yolu üzerinden gidilirse 86 kilometre uzaklıktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.887 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.150 metredir. İlçe sınırları içerisinde önemli dağlar bulunmaktadır. Bu dağlar arasında Erciyes Dağı, Karasivri Dağı, Göktepe, Sümengen ve Bakır Dağı bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçede önemli su kaynakları da bulunmaktadır. Bunların arasında Seyhan Nehri'nin en büyük kolu olan Zamantı Irmağı ve Develi Çayı bulunmaktadır. Kurbağa Gölü ve Sultan Sazlığı da ilçenin en önemli gölleridir. 

İlçe genelinde doğal bitki örtüsü olarak bozkır görülmektedir. Yüksek kesimlerde ise ormanlık alanla artmakla birlikte, yine yaygın bitki örtüsünü bozkır ve çalılıklar oluşturmaktadır. İlçenin etrafında yer alan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Tomarza ilçesi ve Adana iline bağlı olan Tufanbeyli ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Yahyalı ilçesi ile Adana iline bağlı olan Saimbeyli ve Feke ilçeleri bulunmaktadır. 
  • İlçenin batı yönünde Yeşilhisar ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzeybatı yönünde ise İncesu ilçesi bulunmaktadır.

Develi Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Develi satılık ev arayanlar için ilçe genelinde karasal iklim karakteristiklerinin hakim olduğu görülür. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı yaşanır. İlkbahar ve sonbahar aylarında ilçeye düşen yağış miktarı diğer zamanlara kıyasla daha da artmaktadır. İlçeye bir senede düşen ortalama yağış miktarı 366 mm'dir.

İlçe sakinleri gelirini genellikle tarım ve hayvancılık sektörlerinden karşılamaktadır. Yan gelir olarak inşaat sektörü de görülmektedir. 

Develi Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Develi ilçesinde toplam 65.322 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,22'si erkek olup geriye kalan %49,78'ini kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatı sabit ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %1,45 olarak tespit edilmiştir. 

Develi ilçesine bağlı olan toplamda 74 adet mahalle bulunmaktadır. Develi satılık konut arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği kalabalık mahalleler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Harman Mahallesi,
  • Aşık Seyrani Mahallesi,
  • İbrahimağa Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi.

Eğer siz de Develi sahibinden satılık müstakil ev gibi ilçe içerisinde bir ev arama süreci içerisinde iseniz bölgede bulunan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Develi Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.