/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacılarcancel

Kayseri Hacılar Satılık Ev

araması için 12 ilan bulundu

Hacılar Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Hacılar satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Hacılar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin 5 büyükşehir ilçesinden biridir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. İdari bakımdan önceleri Kayseri Merkez ilçesine daha sonrasında ise Melikgazi’ye bağlı olan Hacılar, 1990 yılında müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. İlçe sınırları içinde 12 mahalle ve 2 köyü vardır. Hacılar satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Melikgazi ve Kocasinan ilçesi,
  • Doğusunda Talas ve Melikgazi ilçesi,
  • Batısında İncesu ilçesi,
  • Güneyinde ise Develi ilçesi ile çevrilidir. 

Hacılar Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Hacılar ilçesinde yaşayan kişi sayısı 12.426’dır. Bu sayının yüzde 48,58’i kadın, yüzde 50,42’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 187 kilometrekare, rakımı ise 1.350 metredir. Hacılar satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Erciyes Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Hürmetçi Mahallesi, Sakarçiftliği Mahallesi, Orta Mahallesi, Yediağaç Mahallesi, Karpuzsekisi Mahallesi, Badem Mahallesi, Beğendik Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Akdam Mahallesi ve Yukarı Mahallesidir. 

Hacılar satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri şehir merkezinden Hacılar Yolundan devam ederek sağlanabilmektedir. Kayseri Merkez’e yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Hacılar Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Hacılar ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 160 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 901 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.009 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 228.320 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Hacılar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Hacılar sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Hacılar Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.