Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacılarcancel
Kaysericancel

Kayseri Hacılar Satılık Ev

araması için 20 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Hacılar Satılık Konut Düşünenler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Hacılar satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Hacılar, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin 5 büyükşehir ilçesinden biridir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. İdari bakımdan önceleri Kayseri Merkez ilçesine daha sonrasında ise Melikgazi’ye bağlı olan Hacılar, 1990 yılında müstakil ilçe statüsüne yükselmiştir. İlçe sınırları içinde 12 mahalle ve 2 köyü vardır. Hacılar satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

 • Kuzeyinde Melikgazi ve Kocasinan ilçesi,
 • Doğusunda Talas ve Melikgazi ilçesi,
 • Batısında İncesu ilçesi,
 • Güneyinde ise Develi ilçesi ile çevrilidir. 

Hacılar Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre Hacılar ilçesinde yaşayan kişi sayısı 12.426’dır. Bu sayının yüzde 48,58’i kadın, yüzde 50,42’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 187 kilometrekare, rakımı ise 1.350 metredir. Hacılar satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Erciyes Mahallesi, Akyazı Mahallesi, Hürmetçi Mahallesi, Sakarçiftliği Mahallesi, Orta Mahallesi, Yediağaç Mahallesi, Karpuzsekisi Mahallesi, Badem Mahallesi, Beğendik Mahallesi, Aşağı Mahallesi, Akdam Mahallesi ve Yukarı Mahallesidir. 

Hacılar satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri şehir merkezinden Hacılar Yolundan devam ederek sağlanabilmektedir. Kayseri Merkez’e yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan havalimanı ile haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Hacılar Satılık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Hacılar ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 160 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 901 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 3.009 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 228.320 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Hacılar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Hacılar sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Kayseri Hacılar Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Kayseri Hacılar Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Kayseri Hacılar Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kayseri İncesu Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Kocasinan Barbaros Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kocasinan Sümer Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Melikgazi Bahçelievler Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Melikgazi Danişmend Gazi Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.