/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tomarzacancel
Kaysericancel

Kayseri Tomarza Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Tomarza Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Tomarza satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Tomarza, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin merkezine 55 kilometre güneydoğuda bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Çevresi dağlarla çevrili, denizden uzak ve deniz etkilerine kapalı olan ilçede yarı kurak karasal iklim hakimdir. İlçe sınırları içinde 54 mahalle ve 46 köyü vardır. Tomarza satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Bünyan, Pınarbaşı ve Talas ilçeleri,
  • Batısında Develi ilçesi,
  • Doğusunda Sarız ve Pınarbaşı ilçesi,
  • Güneyinde Adana il sınırı ve Develi ilçesi ile çevrilidir. 

Tomarza Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 22.808’dir. Bu sayının yüzde 49,07’si kadın, yüzde 50,93’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.405 kilometrekare, rakımı ise 1.397 metredir. Tomarza satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; İncili Mahallesi, Şıhbarak Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Dadaloğlu Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi, Yeni Mahallesi, İmamkullu Mahallesi, Sarımehmetli Mahallesi ve Emiruşağı Mahallesidir. 

Tomarza satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri-Malatya D 300 Devlet Kara Yolu üzerinden, Kayseri-Tomarza Yolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan Kayseri Erkilet Havaalanından haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Tomarza Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Tomarza ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 118 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.132 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.499 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 155.642 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Tomarza ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Tomarza sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.