Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kayseri Yahyalı Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu
search
Yahyalıcancel
Kaysericancel

Yahyalı Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Yahyalı satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Yahyalı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda bulunan Kayseri ilinin merkezine 87 kilometre güneyinde bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe içerisinde ve yakın köylerde bulunan mevcut mağaralar ve kalıntılardan, bölge yerleşiminin M.Ö. 4000-1200 yıllarında Etiler dönemine kadar dayandığı anlaşılmaktadır. Çevresi dağlarla çevrili, denizden uzak ve deniz etkilerine kapalı olan ilçede yarı kurak karasal iklim hakimdir. İlçe sınırları içinde 41 mahalle ve 28 köyü vardır. Yahyalı satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Develi ve Yeşilhisar ilçesi,
  • Batısında Niğde il sınırı ve Yeşilhisar ilçesi,
  • Doğusunda Develi ilçesi ve Adana il sınırı,
  • Güneyinde Adana il sınırı ile çevrilidir. 

Yahyalı Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 36.331’dir. Bu sayının yüzde 49,52’si kadın, yüzde 50,48’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.587 kilometrekare, rakımı ise 1.210 metredir. Yahyalı satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Gazibeyli Mahallesi, Yenice Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Seydili Mahallesi, 100. Yıl Mahallesi, Çiğilli Mahallesi, Büyükçakır Mahallesi, Derebağ Mahallesi, Karaköy Mahallesi ve 75. Yıl Mahallesidir. 

Yahyalı satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kayseri-Niğde D 805 Devlet Kara Yolu üzerinden, Yahyalı Yolu ile ulaşılabilmektedir. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlde yer alan Kayseri Erkilet Havaalanından haftanın her günü iç hatlarda uçak seferleri düzenlenmektedir. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Yahyalı Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kayseri’nin Yahyalı ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 138 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 939 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.760 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 179.952 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kayseri ilininin Yahyalı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kayseri Yahyalı sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.