Emlakjet

Kayseri Satılık Ev

araması için 2,793 ilan bulundu
search
Kaysericancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kayseri Satılık Konut Arama Rehberi

 

Kayseri Satılık Konut Almanın Avantajları

Kayseri satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Kayseri’de satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. 

Evin merkezi bir konumda, turizm bölgesinde ve ulaşımı kolay bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor. Geçmiş tarihi zenginliklerinin yanı sıra kış turizmi ve mutfak kültürüyle de adını çokça duyuran Kayseri, sanayi bölgeleri geliştikçe nüfus ve konut yoğunluğu artan bir il olmaya başlamıştır.

Kayseri Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Kayseri satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. 

Kayseri'deki ekonomik hayat; milattan öncesine kadar uzanan ticaret üzerine dayalı olup son yıllarda sanayi, madencilik, tarım, hayvancılık ve kış turizmi üzerine de gelişmeye başlamıştır. Kayseri'nin sanayi üretim kapasitesi ve çeşitliliği dış ticareti de geliştirmiştir.

Kayseri Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Kayseri ilinin nüfusu 1.434.357’dir. Kent nüfusunun %50.1’i erkek, geriye kalan %49.9’u kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 12.902 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 85 insan düşmektedir.

Kayseri'nin İlçeleri 

Kayseri, Orta Kızılırmak Bölümünde, Erciyes Dağı'nın eteklerinde bir ildir. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri, klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak'ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölü'nden Fırat Nehri' ne kadar uzanır. Tarihi İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Talas, İncesu, Kocasinan, Melikgazi ve Develi’dir.

- Talas: İlçe, Kayseri’nin güneydoğusunda ve 7 kilometre mesafede Erciyes Dağı'nın eteğinde yer alır. İlçe'nin denizden yüksekliği 1100 metredir. Engebeli bir coğrafi yapıya sahiptir. Erciyes Üniversitesi bu ilçede yer almaktadır.

- İncesu: İncesu, Kayseri'nin yaklaşık 30 kilometre güneybatısında yer almaktadır. Kuzeyinde Kayseri, doğusunda Melikgazi ve Hacılar, güneydoğusunda ise Develi yer almaktadır. 

- Kocasinan: Nüfus bakımından Kayseri'nin en büyük 2. ilçesidir.

- Melikgazi: Kayseri'nin tarih boyunca önemli kültür, sanayi ve ticaret faaliyetlerinin gerçekleştiği merkezidir. Modern yapılanmanın bulunduğu Erciyes yamaçlarına kadar olan bölümü içine alır.

- Develi: Kayseri’nin il merkezinden sonraki en büyük yerleşim yeri olup, İç Anadolu Bölgesi'nin Orta Kızılırmak Bölümü'nde bulunmaktadır. Eski adı Everek'tir. Erciyes Dağı’nın 6 kilometre güneyinde kurulmuştur. İlçe, Tekir Yaylası güzergahından Kayseri’ye 45 kilometre, İncesu güzergahından 86 kilometre uzaklıkta olup, Kayseri'nin en büyük ilçesidir.

Kayseri Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Kayseri satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Kayseri’de satılık evler ortalama 165 metrekaredir. Kısacası Kayseri satılık daire alacakların, yaklaşık 475.200 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, satış rakamını yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Kayseri Talas satılık daire araması yapanlar için ev bedeli yükselmekte ve 547.800 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Kayseri Kocasinan sahibinden satılık daire araması yapanların ise ortalama 468.600 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Kayseri’deki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları sık yapılmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.