Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Satılık Ev

araması için 1,784 ilan bulundu
search
Kaysericancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kayseri Satılık Konut Arayanlara Yol Gösterecek Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için sayısız ilan seçeneklerinden sonra tercih ettikleri şehirler için yol gösterici bilgilere sahip rehberler hazırladı. Sizde Kayseri satılık konut arıyorsanız şehrin genel özelliklerini, iklimini, nüfusunu, ilçelerini, gezilecek yerleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor. Kayseri, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde, Orta Kızılırmak Bölümünde Erciyes Dağı’nın da sınırlarında bulunduğu bir ilidir. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden ve şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Tuz Gölü’nden Fırat Nehrine kadar uzanan ve İpek Yolunu içinde barındıran bölge yüzyıllardır pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Toplam yüzölçümü 17,170 kilometrekare olan ilin rakımı 1.054 metredir. Kayseri satılık konut arayanlar için ilin bulunduğu bölgedeki komşu iller;

 

 • Kuzeyinde Yozgat ve Sivas illeri,
 • Doğusunda Kahramanmaraş ve Sivas illeri,
 • Güneyinde Adana ili,
 • Güneybatısında Niğde ili,
 • Batısında Niğde ve Nevşehir illeri ile çevrilidir.

 

2018 yılı verilerine göre nüfusu 1.389.680, bu nüfusun yüzde 50,13’ü erkek, yüzde 49,87’si kadındır. Türkiye’nin en kalabalık 15. ili olan Kayseri, 1988 yılında Büyükşehir Belediyesi statüsüne yükseltilmiştir. İç Anadolu Bölgesinin Ankara ve Konya’dan sonra üçüncü büyük sanayi ve ticaret şehridir. İlde en fazla tercih edilen Kayseri’de satılık müstakil evler ilanlarını incelemek isteyenler için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. İl plaka kodu 38, il telefon alan kodu 352’dir. İl sınırları içerisinde 2’si devlet 2’si vakıf olmak üzere 4 adet üniversite bulunmaktadır.

 

Kayseri Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

2019 yılı TÜİK verilerine göre 16 ilçesi, 713 adet mahallesi bulunmaktadır. Kayseri satılık daire arayanların seçim yapabileceği ilçeleri; Melikgazi ilçesi, Bünyan ilçesi, Talas ilçesi, Kocasinan ilçesi, Pınarbaşı ilçesi, Develi ilçesi, İncesu ilçesi, Yahyalı ilçesi, Hacılar ilçesi, Tomarza ilçesi, Yeşilhisar ilçesi, Sarıoğlan ilçesi, Sarız ilçesi, Özvatan ilçesi, Felahiye ilçesi ve Akkışla ilçesi. Şehir merkezinde yaşamak isteyenlerin tercih edebilecekleri satılık daire Kayseri Melikgazi ilanlarını incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Kayseri Satılık Konut Arayanlar İçin İlin İklim Özellikleri

Kayseri’de iklim koşulları genel özellikleriyle bozkır iklimi görülmektedir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak kış mevsimi soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Yüksek kesimlerinde yayla iklimi mevcuttur. Kayseri satılık konut almayı planlayanlar için ildeki yıllık ortalama sıcaklık 10,6 derecedir. Yıllık en yüksek sıcaklık 40,7 derece ile Temmuz Ayında hissedilmektedir.  Yıllık en düşük sıcaklık ise -31,4 derece ile Ocak Ayında termometrelere yansımıştır.

 

Kayseri Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşım Koşulları 

Diğer şehirlerden Kayseri’ye ulaşım için karayolu, havayolu ve demiryolu tercih edilebilecek seçeneklerdir. Kayseri satılık konut arayanlar için il karayolları bakımından önemli bir kavşak noktası olarak kullanılmaktadır. Çevre şehirlere ulaşım buradan sağlanmaktadır. Türkiye’nin her tarafına karayolu ile ulaşım imkanı mevcuttur. Havayolu ulaşımı Kayseri şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Erkilet Havalimanı ile sağlanmaktadır. Demiryolu ulaşımı şehir merkezinde bulunan Kayseri Tren Garı ile Ankara, Konya, Karaman, Afyonkarahisar, Mersin ve İstanbul’a tren seferleri ile hizmet verilmektedir. Şehir içi ulaşım imkanlarının büyük çoğunluğu hafif raylı tramvay hattı olan KayseRAY, şehir otobüsleri ve minibüsleri ile sağlanmaktadır. Tramvay hattı ile kolay ulaşımı sebebiyle en fazla tercih edilen satılık daire Kayseri Talas ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Kayseri Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Piyasası

Kayseri’de bulunan konut özelliklerine baktığımızda ilin genel karakteristik özelliği; yüksek apartman bloklarının yanında nizami sokak ve parklar olarak göze çarpmaktadır. Gecekondu tipi yapılaşmanın en az olduğu şehirlerden birisidir. Şehir planlaması dolayısıyla yapılaşma oldukça ferah ve geniş bir alana yayılmıştır. Bununla beraber Kayseri satılık konut almayı düşünenler için konut projelerin bir diğer dikkat çeken unsuru yüksek metrekareye sahip olmasıdır. İldeki konut projelerinden prestijli ve lüks projelerinden bazıları şunlardır;

 

 • Bekaş İnşaat, Talas, Bekaş Zirve Evleri,
 • Bekaş İnşaat, Bekaş Residence,
 • Bekaş İnşaat, Kocasinan, Bekaş Doğuyaka Evleri,
 • ERK GYO, Melikgazi, 38.Cadde,
 • İBF Doğan İnşaat, Melikgazi, Vadi Park Kayseri,
 • Ödül Yapı, Melikgazi, Aşiyan Villaları

 

Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre ortalama 165 metrekarelik daire birim satış fiyatı ortalama 1.344 TL’dir. Şehirde ultra lüks ve lüks konut projelerinin fazla tercih edildiği göz önünde bulundurulduğunda, satılık konut seçenekleri için fiyat aralıkları oldukça fazladır. Sizde hayalinizdeki evi en hızlı şekilde bulabilmek için en çok tercih edilenlerden emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Kayseri Esenyurt Mahallesi Melikgazi ilanlarını listeleme sayfamızı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Kayseri Satılık daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Kayseri Satılık daire seçeneklerini filtreleyip en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kayseri Develi Satılık Ev
 • Kayseri İncesu Satılık Ev
 • Kayseri Yeşilhisar Satılık Ev
 • Kayseri Kocasinan Satıık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.