Emlakjet

Kırıkkale Balışeyh Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Balışeyhcancel
Kırıkkalecancel

Balışeyh Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Balışeyh satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Balışeyh, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kırıkkale ilinin merkezine 47 kilometre doğusunda bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe ismini Oğuz Kayı Beyi Ertuğrul Gazi’nin yakın arkadaşı olan Şeyh Edebalı’nın diğer adı olan Balı-Şeyh’ten almaktadır. İlçe topraklarındaki yerleşimin 1230 yıllarında gerçekleştiği düşünülmektedir. İlçeden geçen Devlet Karayolunun Ankara’yı Karadeniz ve Doğu illerine bağlayan önemli yollardan biri olması sebebiyle önemi artmaktadır. Bölgede genellikle karasal iklim hüküm sürmektedir. İlçe sınırları içinde 4 mahalle ve 28 köy vardır. Balışeyh satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Sulakyurt ilçesi,
  • Batısında Kırıkkale Merkez ilçesi,
  • Güneyinde Keskin ilçesi,
  • Doğusunda Delice ilçesi ile komşudur. 

Balışeyh Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.221’dir. Bu sayının yüzde 48,41’i kadın, yüzde 51,59’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 615 kilometrekare, rakımı ise 1.000 metredir. Balışeyh satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Oba Mahallesi, Toki Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Ballı Mahallesidir. 

Balışeyh satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kırıkkale-Çorum-Yozgat D 200 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Balışeyh Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 593 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.154 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 77.770 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırıkkale ilininin Balışeyh ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırıkkale Balışeyh sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Balışeyh Satılık Ev
Akçakavak Köyü Satılık EvAşağıkarakısık Köyü Satılık EvAydınşıh Köyü Satılık EvBallı Mahallesi Satılık EvBattaloba Köyü Satılık EvBeşbıçak Köyü Satılık EvBeyobası Köyü (Eldelek Mahallesi) Satılık EvBeyobası Köyü Satılık EvBıyıkaydın Köyü Satılık EvDikmen Köyü Satılık EvEldelek Köyü Satılık EvHıdırşıh Köyü Satılık EvHüseyinoba Köyü Satılık EvIşıklar Köyü Satılık Evİzzettin Köyü (Mevki Mahallesi) Satılık Evİzzettin Köyü Satılık EvKaralı Köyü Satılık EvKargın Köyü Satılık EvKenanoba Köyü (Ayvaderesi Mahallesi) Satılık EvKenanoba Köyü (Azgın Yaylası Mahallesi) Satılık EvKenanoba Köyü (Yassıbağ Mahallesi) Satılık EvKenanoba Köyü Satılık EvKılevli Köyü (Karahocalı Mahallesi) Satılık EvKılevli Köyü Satılık EvKırlangıç Köyü Satılık EvKoçubaba Köyü (Bağlarbaşı Mahallesi) Satılık EvKoçubaba Köyü (Bahçelievler Mahallesi) Satılık EvKoçubaba Köyü (Dostlar Mahallesi) Satılık EvKösedurak Köyü Satılık EvKulaksız Köyü (Fatih Mahallesi) Satılık EvKulaksız Köyü (Gazi Mahallesi) Satılık EvKulaksız Köyü (Ufuk Mahallesi) Satılık EvMehmetbeyobası Köyü (Esentepe Mahallesi) Satılık EvMehmetbeyobası Köyü (Kuşburnu Mahallesi) Satılık EvMehmetbeyobası Köyü Satılık EvOba Mahallesi Satılık EvSelamlı Köyü Satılık EvSorsavuş Köyü Satılık EvToki Mahallesi Satılık EvUlaklı Köyü Satılık EvUzunlar Köyü Satılık EvYenice Köyü Satılık EvYenilli Köyü Satılık EvYeni Mahallesi Satılık EvYukarıkarakısık Köyü Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.