Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çelebicancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Çelebi Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çelebi Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Çelebi satılık konut almayı düşünen takipçilerimiz için hazırladığımız bu yazıyı sizler için araştırdık. Çelebi, Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. Çelebi 20.05.1990 tarih ve 20523 resmi gazete yayımlanan Kanun ile ilçe statüsüne kavuşmuştur. İl merkezine uzaklığı 57 kilometredir. İklimi karasal iklim türüne sahiptir. Kuruluşu ile ilgili farklı rivayetler olan ilçenin çok eski tarihlere dayanan bir geçmişi vardır. İlçe etrafında henüz ciddi bir kazı çalışması olmamakla birlikte tesadüfen rastlanan mezarlıklar, bina temelleri ile kale kalıntıları bunu göstermektedir. Çelebi ilçesine 13 adet köy bağlıdır. Belediye sınırları içinde 4 mahallesi bulunmaktadır. İlçeye bağlı bulunan herhangi bir belde yoktur. Kırıkkale'de beldesi olmayan 2 ilçeden birisidir. Genelde ziraatle uğraşan bu insanların kurduğu köyün o günkü yerleri, Çelebi’nin uzağında bir mezra görünümündedir. Daha sonraları ise Türkmen aşiretinin Harameyn koluna mensup bir kafile, diğer Türkmen kollarında adet olduğu üzere, Çelebi dağının çanağı olarak tarif edilen ve bugün kavas özü olarak da bilinen yere gelerek yerleşmişlerdir. Hayvancılık ve avcılıkla geçimlerini sağlayan Türkmenler için burası artık ileriye dönük yerleşim yeri olmuştur.  İlçe, Çelebi dağının eteklerine kurulmuştur. Batısında Bala ve Karakeçili ilçeleri ile sınırlıdır. Ankara’ya 115 kilometre, Kırıkkale’ye 57 kilometre, Kayseri yolu kavşağına ( Keskin’e doğru ) 27 kilometre mesafesi vardır. Çelebi, 20.05.1990 tarih ve 20523 sayılı resmi gazetede yayımlanan kanun ile resmen ilçe olmuştur.

Çelebi Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri Ve Köyleri

İlçenin toplam mahalle sayısı 4 ve köy sayısı 13’dür. İlçenin Köyleri şunlardır; Yukarışıh Köyü, Tilkili Köyü, Kepirli Köyü, Alıcıyeniyapan Köyü,  Hacıyusuflu Köyü, Halildede Köyü, İğdebeli Köyü, Karayakup Köyü, Karahacılı Köyü, Karabucak Köyü, Karaağıl Köyü, Karaağaç Köyü ve Kaldırım Köyüdür. İlçenin başlıca mahalleleri ise;

  • Yeni Mahallesi,
  • Barbaros Mahallesi,
  • Gülveren Mahallesi ve
  • Fatih Mahallesidir.

Çelebi Satılık Konut Arayanlara Bölgenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 3.024’dür. Bu kişilerin 1.552’si erkek ve 1.472’si kadındır. Oranlar ise nüfusun %51,32’sini erkekler ve %48,68’ini kadınlar oluşturur. 2017 yılına ait nüfusu ise 2.104’dür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 43,73’dür. Önceki yıla göre artış miktarı ise 920’dir. Siz de Çelebi satılık daire ilanlarına sitemizden bakabilir konu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Çelebi Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede yer alan evlerin ortalama alanları 270 metrekaredir. İlçe hayli büyük evlere sahiptir. Ortalama Çelebi satılık konut fiyatları 498.150 TL olarak karşımıza çıkar. Satış fiyatı metrekare başına 1.845 TL‘dir. 

Bütçeniz belirliyse geriye sadece ilanlara bakmak kaldı. EmlakJet de işinizi kolaylaştırmak için ilçedeki ilanları bir araya topladı. Siz de Kırıkkale Çelebi ev fiyatları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemizdeki ilanları inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.