/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakeçilicancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Karakeçili Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Karakeçili Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire satın almak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Karakeçili satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karakeçili Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Genel Bilgileri

Kırıkkale ilinin önemli ilçelerinden biri olan Karakeçili geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçe ismini Oğuzların 24 kolundan biri olarak öne çıkan Karakeçili aşiretinden almaktadır. Karakeçili aşireti Orta Asya’dan gelerek Fırat’ı geçmiş ve 15. yüzyılda ise ilçenin şimdi yer almış olduğu yere yerleşmişlerdir. Karakeçili satılık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe belediye teşkilatı 1957 yılında kurulmuştur. Bölgenin ilçe statüsüne kavuşması ise 1990 yılında gerçekleşmiştir. Karakeçili satılık ev arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 225 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin kuzeyinde Bahşılı, doğusunda Keskin ve Çelebi ilçeleri, güneyinde ise Ankara ilinin Bala ilçesi yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1.100 metre olan ilçe Kırıkkale il merkezine 35 kilometre, Keskin ilçesine 30 kilometre, Çelebi ilçesine 25 kilometre, Bala ilçesine 25 kilometre ve Ankara iline ise 95 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan ilçede kışlar soğuk ve sert yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçede yağışlar en fazla sonbahar ve kış mevsimlerinde düşmektedir. İlçede yağışlar yıl içerisinde oldukça azdır. Bu nedenle ilçede bozkır bitki örtüsü hakimdir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yaşayan yerel halk tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve meyve üretimi yaparken, hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenmektedirler.

Karakeçili Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 810’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,47’sini (1.961) erkek, yüzde 48,53’ünü (1.849) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karakeçili satılık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 2 adet köy bulunmaktadır. Kırıkkale Karakeçili satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yeşilevler Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akkoşan Köyü ve Sulubük Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Kırıkkale Karakeçili ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırıkkale Karakeçili uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyerek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.