Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keskincancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Keskin Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

Keskin Satılık Konut Düşünenler İçin Özel EmlakJet İlçe Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Keskin satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Keskin, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kırıkkale ilinin merkezine 27 kilometre güneyinde bulunan bir ilçesidir. İlçe, ildeki tüm ilçelerden yüzölçümü bakımından en büyüğüdür. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe topraklarında ve bölgede yapılan araştırmalarda ortaya çıkan tarihi kalıntılara göre ilk yerleşim Hititler döneminde gerçekleştiği bilinmektedir. Bölgede genellikle karasal iklim hüküm sürmektedir. İlçe sınırları içinde 6 mahalle vardır. Keskin satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Balışeyh ve Merkez ilçesi,
  • Kuzeybatısında Kapulukaya Barajı, Bahşili ve Karakeçili ilçesi,
  • Batısında Karakeçili ve Çelebi ilçesi,
  • Güneyinde ve doğusunda Kırşehir il sınırı,
  • Güneybatısında Çelebi ilçesi ile komşudur. 

Keskin Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 18.139’dur. Bu sayının yüzde 46,04’ü kadın, yüzde 53,96’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.129 kilometrekare, rakımı ise 1.140 metredir. Keskin satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Bozkurt Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Altuntaş Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Maden Mahallesidir. 

Keskin satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Kırıkkale-Kırşehir D 765 Devlet Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Keskin Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 110 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 517 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 747 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 63.690 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırıkkale ilininin Keskin ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırıkkale Keskin sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.