Emlakjet

Kırıkkale Sulakyurt Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Sulakyurtcancel
Kırıkkalecancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sulakyurt Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Sulakyurt satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Sulakyurt, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Kırıkkale ilinin merkezine 47 kilometre kuzeyinde bulunan bir ilçesidir. İlçe, ildeki tüm ilçelerden yüzölçümü bakımından en büyüğüdür. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçe topraklarında ve bölgede yapılan araştırmalarda ortaya çıkan tarihi kalıntılara göre ilk yerleşim Hititler döneminde gerçekleştiği bilinmektedir. Bölgede genellikle karasal iklim hüküm sürmektedir. İlçe sınırları içinde 7 mahalle vardır. Sulakyurt satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Çankırı il sınırı,
  • Batısında Ankara il sınırı,
  • Güneyinde Balışeyh ilçesi,
  • Güneydoğusunda Delice ilçesi,
  • Doğusunda Çankırı ve Çorum il sınırı ile komşudur. 

Sulakyurt Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.531’dir. Bu sayının yüzde 47,03’ü kadın, yüzde 52,97’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 708 kilometrekare, rakımı ise 830 metredir. Sulakyurt satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Yeni Öz Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yenihayat Mahallesidir. 

Sulakyurt satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım Ankara-Çankırı D 765 Devlet Kara Yolu üzerinden ve Balışeyh-Sulakyurt Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Sulakyurt Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırıkkale’nin tüm ilçelerindeki satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 135 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 793 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.760 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 169.290 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırıkkale ilininin Sulakyurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırıkkale Sulakyurt sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.