Emlakjet

Kırıkkale Yahşihan Satılık Ev

araması için 33 ilan bulundu
search
Yahşihancancel
Kırıkkalecancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yahşihan Satılık Konut Arayanlara Bölge Hakkında Bilgiler 

Yahşihan satılık konut ilanları arasında aradığınız evi bulmak EmlakJet sayesinde oldukça kolay. Bu yazı aracılığıyla ilçe hakkında genel bilgi sahibi olabilirsiniz. Yahşihan Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. Kırıkkale Merkez ile bitişiktir. Köyün ekonomisi tarıma dayalıdır. Kırıkkale Sanayi Bölgesi ilçe sınırlarında kalır. 1956 yılında Belediye olan Yahşihan, 09.05.1990 gün ve 3644 sayılı kanunla ilçe olmuş ve 17 Ağustos 1991 tarihinde ilçe Kaymakamının atanması ile fiilen ilçe olarak faaliyete geçmiştir. İlçe, karasal iklimi etki alanı içerisindedir. Ankara – Kırıkkale kara yolu Yahşihan İlçesinin içerisinden geçmekte olup, 43 ilin bağlantı yoludur. İlçenin, il merkezine olan uzaklığı 6 kilometre, Ankara İline olan uzaklığı ise 70 kilometredir. Ayrıca Kayseri demiryolu da ilçe sınırları içerisinden geçmekte olup, Kırıkkale’ye 6 kilometre, Ankara’ya ise 86 kilometrelik bir demiryolu ağı ile bağlı bulunmaktadır. 

Yahşihan Satılık Konut Bakanlar İlçenin Turizmi

Birçok tarihi yapısıyla dikkat çeken bu ilçe mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Irmak Beldesi Gar Binası, Gar Binası Kırıkkale Ankara yolu üzerinde bulunan Yahşihan ilçesine 12 kilometre uzaklıktadır. 20. yüzyılın ilk yarısında inşa edilen bina, doğu – batı istikametinde dikdörtgen planlı olup, iki katlı olarak inşa edilmiş klasik bir gar binasıdır. Tarihi Demir Köprü, Kırıkkale ili, Yahşihan ilçesinde Kızılırmak üzerinde bulunan Tarihi Demir Köprü Osmanlı padişahı Sultan II. Abdülhamit tarafından yaptırılmış olup Anadolu'nun ilk demir köprüsüdür. Yahşihan Merkez Gar Binası, Kırıkkale - Ankara yolu üzerinde bulunan ve Türkiye’nin doğusunu Ankara’ya bağlayan ana demir yolu hattı üzerinde 1924 yılında yaptırılmıştır. Gar Kurtuluş Savaşı Dönemi’nde İç Anadolu’daki depolarda bulunan ve kağnılarla taşınan cephaneyi Ankara’ya taşımış ve bu dönemde önemli bir rol üstlenmiştir. Silah Müzesi, 1991 yılında Silahsan bünyesinde kurulmuştur. Tophane’den, Anadolu’nun çeşitli yerlerinden ve askeri fabrikalardan temin edilen bu silahlar müzede teşhir edilmektedir. İlçedeki bu güzellikleri görmek için gelmeyi düşünüyorsanız Kırıkkale Yahşihan satılık ev ilanlarına sitemizden bakabilirsiniz.

Yahşihan Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki evlerin alanları ortalama 120 metrekareden oluşur. Yahşihan satılık konut fiyatları 171.600 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Evlerin ortalama birim fiyatları 1.430 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüşleri 13 yıldır. Oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama satılık daire fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

  • 1+0, 46 metrekarelik bir dairenin fiyatı 87.032 Türk Lirası,
  • 1+1, 56 metrekarelik bir dairenin fiyatı 89.320 Türk Lirası,
  • 2+1, 70 metrekarelik bir dairenin fiyatı 99.680 Türk Lirası,
  • 3+1, 140 metrekarelik bir dairenin fiyatı 188.160 Türk Lirası,
  • 4+1, 200 metrekarelik bir dairenin fiyatı 310.000 Türk Lirası ve
  • 5+1, 220 metrekarelik bir dairenin fiyatı 309.980 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınızda EmlakJet ile bir adım öndesiniz. Hayallerinizdeki eve bir an önce ulaşmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Kırıkkale Yahşihan ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atmalısınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.