Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kırklareli Babaeski Satılık Ev

araması için 22 ilan bulundu
search
Babaeskicancel
Kırklarelicancel

Babaeski Satılık Konut Düşünenler İçin Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Yeni bir ev almayı düşünenlerin internette arayacağı şeylerin başında semt hakkında bilgiler oluyor. EmlakJet yeni nesil ev arayanların merak ettiği tüm bilgileri toplayarak bölge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Babaeski satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberinde; ilçe hakkında genel bilgiler, ilçenin coğrafi ve idari bilgileri, mahalleleri, nüfusu, konut piyasası ve konut fiyatları hakkında tüm detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz. 

Babaeski, Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nin Trakya Bölümünde bulunan Kırklareli ilinin merkezine 37 kilometre güneyinde bulunan bir ilçesidir. İlin en gelişmiş ve nüfusu fazla olan üçüncü büyük ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Tarım ve sanayi başlıca geçim kaynağıdır. Babaesi Ergene Ovası’nda konumlanmıştır ve bölgede dağlar yok denecek kadar az olup yükselti çok azdır.  İlçe sınırları içinde 20 mahalle vardır. Babaeski satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Kırklareli Merkez ilçesi, 
  • Batısında Edirne il sınırı,
  • Güneyinde Tekirdağ il sınırı,
  • Güneybatısında Pehlivanköy ilçesi,
  • Doğusunda Lüleburgaz ilçesi ile komşudur. 

Babaeski Satılık Konut Alacaklar İçin İlçenin İdari Yapısı ve Ulaşım Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 48.391’dir. Bu sayının yüzde 48,30’u kadın, yüzde 51,70’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 652 kilometrekare, rakımı ise 70 metredir. Babaeski satılık daire arayışında olanların tercih edebileceği bazı mahalleler; Gazikemal Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Dindoğru Mahallesi ve Hacıhasan Mahallesidir. 

Babaeski satılık köy evi arayışında olanlar için güncel ilan portföyümüz ile ilan sayfalarımızı detaylıca inceleyerek hayalinizdeki eve kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlçeye ulaşım İstanbul-Edirne E 87 Devlet Kara Yolu üzerinden ve İstanbul-Edirne D 100 Kara Yolu üzerinden sağlanmaktadır. Türkiye’nin pek çok iline Merkez’deki otobüs terminalinden karşılıklı seferler bulunur. İlçeden diğer ilçelere günlük belirli saatlerde yolcu minibüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Babaeski Satılık Konut Piyasa Bilgileri

EmlakJet Bölge Raporu 2020 yılı Ocak ayı verilerine göre Kırklareli’nin Babaeski ilçesindeki tüm satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 129 metrekare,
  • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.015 TL,
  • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.286 TL,
  • Ortalama konut satış fiyatı; 201.111 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmemeniz önerilmektedir.

Sizler de satılık konut tercihini Kırklareli ilininin Babaeski ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Kırklareli Babaeski sahibinden satılık daireler ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.