Emlakjet

Kırklareli Demirköy Satılık Ev

araması için 46 ilan bulundu
search
Demirköycancel
Kırklarelicancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Demirköy Satılık Konut Arayanlara İlçe Kılavuzu

Demirköy satılık konut bakan okuyucularımız ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı mutlaka okumalılar. Demirköy, Kırklareli ilinin bir ilçesidir. 1914 yılında ilçe olmuştur. Türkiye’nin Avrupa Kıtası’ndaki beş ilinden biridir. Kuzeyinde Bulgaristan, batısında Edirne, doğusunda Karadeniz – İstanbul, güneyinde Tekirdağ ile komşudur. Kuzey ve kuzeydoğusunda Yıldız Dağlarına yaslanmış olan Kırklareli, ormanları, gölleri, Demirköy ve Kıyıköy sahillerinin henüz yeni keşfedilmekte olan doğal güzellikleri yanında, çok sayıdaki kaleleri, höyükleri, dolmenleri, kaya manastırları, camileri, hamamları, köprüleri ve daha pek çok kültürel değerleri ile doğa ve tarih cenneti bir bölgedir. Her mevsim turizm hareketliliğinin yaşanabildiği kültür turizmi, mağara turizmi, av ve doğa turizmi, kamping ve karavan turizmi, gençlik turizmi gibi turizm çeşitliliğine sahiptir. Kırklareli’nde Antik dönemden Osmanlı Dönemine kadar pek çok tarihi eser bulunmaktadır. 

Demirköy Satılık Konut Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları

Yıldız Dağların da yer alan ilçe yeşil tabiatı ile dikkat çekmektedir. İlçenin en dikkat çeken yeri İğneadadır. Bunun dışında ilçede gezilecek çok sayıda doğal ve tarihi yer bulunmaktadır. Dupnisa Mağarası, Demirköy ilçesine bağlı Sarpdere Köyüne 5 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ülkemizin ikinci büyük mağarası olan Dupnisa Mağarası yaklaşık 180 milyon yıl önce oluşmuştur. 2750 metre uzunluğa sahip mağara birbirine bağlı iki kat ve üç mağaradan oluşmaktadır. İğneada, Demirköy ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İğneada Demirköy ilçesine bağlı doğa harikası bir beldedir. İğneada bozulmamış doğası, temiz havası, masmavi deniz suyu ve muhteşem havası ile önemli bir turizm beldesidir. Longoz Ormanına yakın olan Limanköy yeşil tabiata sahip doğa ile iç içe bir yerdir. Sakin ve huzurlu bir yer olan Limanköy’de keyifli ve dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz. Bulanık Dere Longozu: İğneada’da yer almaktadır. Bölgenin en büyük deresi olan Bulanık Dere Longozu yeşil ile mavinin buluştuğu doğa harikası bir yerdir. İğneada Feneri, Demirköy ilçesine bağlı İğneada’da yer almaktadır. 1866 Yılında yapılan fener görülmesi gereken tarihi yapılardandır. Doğal bir plaj içinde yer alan İğneada Feneri harika bir gün doğumu manzarasına sahiptir. Beğendik Köyü: Demirköy ilçesine bağlı Beğendik Köyü Türkiye- Bulgaristan sınırını oluşturan Rezve Deresinin hemen kıyısında yer almaktadır. Modern bir görünüme sahip Beğendik Köyü Mustafa Kemal Atatürk tarafından örnek köy ilan edilmiştir. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Kırklareli Demirköy satılık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

Demirköy Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan satılık konutların ortalama büyüklükleri 80 metrekareden oluşur. Demirköy satılık konut fiyatları ortalama 167.760 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekareye denk düşen satış fiyatı 2.097 Türk Lirasıdır. Evlerin geri dönüş süreleri 15 senedir. Yani bir ev kendi fiyatını kirası ile ortalama 17 yılda geri öder. 

EmlakJet ev arayışlarınız için en doğru adres. İstediğiniz bölgedeki ilanları bir araya getiren sitemiz sayesinde ev arayışınızı kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Demirköy satılık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.